Nie dla czerwonego! Potrzebna jest narodowa dyskusja o fladze.

Z tą flagą to pani premier (a w zasadzie pan nadpremier, bo baba dostała tylko dyspozycję do wykonania) wyraźnie przesadziła. I nie chodzi mi o to, że zakazała eksponowania flagi Unii podczas oficjalnych posiedzeń rządu.

Chodzi bardziej o to, że „posiedzenia polskiego rządu będą realizowana tylko na tle najpiękniejszych, biało-czerwonych flag“.

Bo co prawda ta unijna „szmata“ – jakby powiedziała profesor Pawłowicz – może jest i monotonna, może i mało oryginalna, ale przecież z drugiej strony, ta nasza biało-czerwona (już nie szmata) oryginalnością również nie grzeszy. I o to być może idzie cały spór.

Tak szczerze mówiąc, to ten czerwony rzucik w narodowej naszej fladze, to mi się absolutnie nie podoba, a u refleksyjnych patriotów (zakładam, że tacy bywają), może budzić jednak opór a nawet odrazę.

Bo czerwony kolor to generalnie nam się źle kojarzy, wyjąwszy czerwone majtki.

Czerwony to czerwony (czerwona swołocz), czerwony to krew robotników podburzanych przez czerwoną komunę do czerwonej rewolucji. Na dodatek czerwony, niestety w połączeniu z białym, został doszczętnie sprofanowany przez peerelowskich czerwonych. Wyobraźcie sobie bowiem, że oni również bez żenady używali biało-czerwonej jako narodowej flagi, mimo, że naród był w niewoli a państwo iluzoryczne.

Dochodzę przeto do słusznego chyba wniosku, że biało-czerwona została dostatecznie już skompromitowana nieodpowiedzialnym użyciem, tak jak i skompromitowany i moralnie niedopuszczalny jest ów kolor czerwony, który kole w oczy i godzi w sumienia. Zmierzam tym samym do tego, że taka flaga nie może reprezentować nowego, odzyskanego i w pełni niepodległego teraz państwa polskiego. Szydło nie wie co mówi a Kaczyński nie wie co jej rozkazuje.

W tej sytuacji być może trzeba się zastanowić, czy polska flaga nie powinna być biała?

Ostatecznie biel jest symbolem czystości, niewinności i niezależności, co by się oczywiście świetnie wpisywało w nasze wyobrażenia o ojczyźnie i najlepszych naszych narodowych cechach. Niestety, jak się głębiej zastanowić, to pomysł przestaje być fajny.

Białą flagą bowiem (czy jakąkolwiek inną pod ręką będącą szmatą) z upodobaniem wymachują ci, co chcą się poddać. A poddają się zdrajcy, tchórze i ludzie pozbawieni godności, czyli wszyscy poza Polakami. Polak nie poddaje się nigdy, więc dla niego ten biały kolor jest prawdopodobnie gorszy nawet od czerwonego.

Kolor kapitulanctwa i zdrady, nie może być przeto symbolem narodowym Polski, nie może powiewać na naszych sztandarach, łopotać na masztach, przed białym prezydent 500-lecia (bo prezydenta 1000-lecia już mieliśmy) nie może chylić swej głowy, całować tego czegoś i czule gładzić. Ni chuja jednym słowem!

W tej sytuacji, przy okazji zmiany konstytucji, należałoby pilnie wymienić flagę, bo ta jak widać się już nie sprawdza i nie przystaje do nowych wyzwań. Bo w zasadzie kto powiedział, że koniecznie musi być biało czerwona?

icon-update-red-40Podczas lotu na oficjalną wizytę w Chińskiej Republice Ludowej prezydent Andrzej Duda miał na sobie koszulkę polskiej marki Red is Bad (ang. „czerwone jest złe”). I czy nie mam racji z tym czerwonym?

redisbad-151125

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Nie dla czerwonego! Potrzebna jest narodowa dyskusja o fladze.

 1. Żadna tam narodowa dyskusja: wiadomo co symbolizowała by biała flaga, a Polak ZAWSZE bitny jest, szczególnie po flaszce albo dwóch!
  W takiej sytuacji polska flaga powinna mieć barwę żółtą, jak mocz pewnego śniętego świętego. Wiadomo byłoby wtedy, ze szanujemy spuściznę wiadomokogo, a obcych zawsze możemy olać ciepłym moczem, BO NAS NA TO STAĆ!
  Tak więc TYLKO ŻÓŁTA, co udowodniłem!

  1. To tylko literatura te maki. Czy ktoś w ogóle je widział? Czy jest w stanie potwierdzić że były czerwone. A w ogóle to ostrożnie z tymi makami, makiem i innymi używkami.

 2. Jak nas Unia odetnie od kasy, to Kaczor na własnej dupie doświadczy gniewu ciemnego ludu. Białorusi z nas nie zrobi.

  1. Podziwiam Twój optymizm… ciemny lud lubi być trzymany krótko za mordę, a reżymowa TV na pewno wyjaśni ciemnemu ludowi, dlaczego Kaczor rację ma i basta.

 3. „Meller: PiS zaczął rządy z hukiem i przekazem: bierzemy Was za mordę.”

  Ubawiłem się. Ten sam Meller po wyborze Andrzeja Prezydenta Dudy twierdził, że PiS demokratyczną partią jest, tudzież wpisaną w system polskiej demokracji.

 4. Już wkrótce we wszystkich urzędach i instytucjach państwowych Wolskiej Polski rządzący każą zawiecić flagi watykańskie.
  Polacy głosując na konserwatystów PiS, PO, PSL i ich przyssawki oraz ci, którzy nie głosowali w ogóle zasłużyli sobie na to, co mają.
  Wszystkie znajdujące się obecnie w Sejmie partie i ugrupowania nie różnią się od siebie niczym.
  To lobbyści kościoła katolickiego.
  Ps.
  Meller to kołtun religijny, który u ateistów ma przerypane za nieustanną krytykę ateizmu i wspólną z jego przyjacielem klechą Sowa (kapelanem TVN) antyateistyczną propagandę w mediach.

 5. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc.To są wszystko takie „zagrywki wstępne” – aby naród przyzwyczaić – kto tu teraz rządzi.Imadełka do ściskania nabiału przyjdą później, kiedy już się wszystko obsadzi swoimi. Uszczelni się granice i rozpocznie się wielkie polowanie – najpierw gruba zwierzyna a potem drobniejsze warchlaki. Toć to norma w każdej dyktaturze. Oddzielić ziarno od plew.
  A co do flagi – coś mi się widzi, że pasowała by „flaga lotnicza” – szachownica – dla uczczenia wielkiej katastrofy i fiaska pierwszego bliźniaka. Jak ino sprowadzą ten zło – z wielkim szacunkiem wytnie się blachę z wizerunkiem owej szachownicy – i lu – do „Opaczności Bożej”

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s