O luksusach, Kraśce i kardynale Dziwiszu

icon-diabolek-80Ja rozumiem sytuację, ciężką i raczej bardzo wątpliwą przyszłość, nie mniej niezależnie od okoliczności pewne standardy powinny obowiązywać. I nie chodzi to o gości, chodzi o gospodarza. W ten długi dość weekend, przez niektórych zwany świętami (proszę pamiętajcie, że to my utłukliśmy tego Szczepana), w poblicznej ciągle telewizji Info, roli gościa dostąpił pan kadrynał Stach Dziwisz.

Ale nie to jest dziwne. Dziwi minowicie fakt taki, że gospodarzem owego spotkania był pan PiotrKraśko, czyli człowiek praktycznie otwierający wszystkie listy tych do natychmiastowego wypierdolenia po odzyskaniu TVP. Jeśli teraz zaprasza Dziwisza i dość nieudolnie robi mu laskę licząc, że w ten sposób uratuje głowę, to nie tylko jest naiwany, ale wyjątkowo głupi.

Zresztą niezależnie od ukrytych intencji, w dzisiejszych czasach, rozmowa jakiegokolwiek dziennikarza z Dziwiszem, Głódziem lub im podobnym patafianem, jest dla tego dziennikarza poważnym dyshonorem, zawodową degradacją i zawsze budzi podejrzenia o próbę wkupienia się w łaski tej wszechmocnej bandy paranoików.

Więc panie Piotrze Kraśko, niech cię wypierdolą na zbity pysk, doprawdy sobie na to zasłużyłeś.

To po pierwsze.

Po drugie zaś, warto może wspomnieć, po co ten Dziwisz przylazł do tej publicznej ciągle telewizji i o czym gadał.

Gadał o swojej żonie, mężu, przyjacielu (niepotrzebnie skreślić) Karolu Wojtyle Papieżu. Gadał długo i bez związku z czymkolwiek. Gadał, jakim to wspaniałym człowiekim był Karolek, jak dbał o innych, jak się żarliwie modlił i że jak sikał to przynajmniej trzy razy otrząsał. No takie rzeczy opowiadał. Ale też takie:

„Luksusy nie stanowiły dla niego żadnych wartości. Myślę, że nie wiedział nawet, jakim samochodem jeździ. Był bardzo skromny, pokorny i ubogi. On nigdy niczego nie miał. Zawsze brał ze sobą tylko brewiarz, pióro i najpotrzebniejsze do życia rzeczy“

Taaaa… Był skromny, pokorny i ubogi. Miał bidok tylko ten swój brewiarz, to wieczne pióro ze zdartą stalówką, plus helikopter, boeinga, trzy pancerne mercedesy, bentleja (“dzisiaj bentlejem, dzisiaj bentlejem…“), liczną ochronę, Bank Ambrosiano do dyspozycji, kamerdynerów w wieku stosownym do upodobań, siostry do gotowania, prania i w razie by mu się gusta zmieniły, oraz oczywiście ukochanego Stasia. Zresztą na tle tego Stasia wielkość papieża szczególnie wyraźnie jest widoczna.

Tego więc dowiedziałem się z publicznej ciągle telewizji dzięki redaktorowi Kraśce i kardynałowi Dziwiszowi.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “O luksusach, Kraśce i kardynale Dziwiszu

 1. ” Zresztą na tle tego Stasia wielkość papieża szczególnie wyraźnie jest widoczna.” — tym samym ujawniłeś tajemnicę, dlaczego Karolek tak kochał Stasia.

 2. Mignął mi gdzieś hołd ćwierćinteligenta Kraśki dla pana Dziwisza, jednak nie jestem uodporniony na ludzką głupotę.
  Dzięki za szkic z audio.

 3. wielkość Małego Xsięcia Smoleńskiego również objawia się w Jego przysłowiowej już skromności: i On nie wie co ile kosztuje ( bo od tego ma służących ) czym jeździ i kto za to płaci ( a płaci Partia, czyli my, podatnicy ) itd, itp. Żyją sobie wygodnie,skurwysyny, za nasze, wyłącznie za nasze.. Ale żeby nikt mi tu nie wytykał, że to z zazdrości, że zawiszczę im, że żyje im się tak, jak się żyje, to zaznaczam, że nie mam nic przeciwko życiu w luksusie, nawet na cudzy koszt, chciałbym tylko aby nie pierdolili obłudnie,że życie w ubóstwie to ich jedyny standard, który inni powinni doceniać.

 4. Zastanawiałem się kilka razy, czy ” przyjażń ” Karola i Stasia wynikała z ich podobieństw, czy też skrajnej ” inności ” ?
  Zawsze wychodziło mi, że byli podobni do siebie…: ” intelektem”, rżnięciem ” głupa”, moralnością Kalego oraz wspólną troską o braci pedofili, w wierze:)
  Pozdrowienia
  Stanisław

 5. Pietruś Kraśko w ten oto sposób załatwił se umowę w nowej TV (tfu) publicznej. I będzie zapewne wiernym i oddanym sługusem.

 6. Tiaa… Pewna Teresa miała tylko siennik i sari jak głosił oficjalna propaganda, a nieoficjalnie miliony na kontach, dotacje od latynoskich dyktatorów i leczyła się w amerykańskiej klinice, kurewsko drogiej, a pensjonariuszom swoich umieralni kazała cierpieć zabraniając im podawania środków przeciwbólowych.Dlatego tak kumplował się z nią Wojtyła.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s