Rodzinna uroczystość w niekompletnym składzie

Chciałem dziś wrócić na moment do pewnego już dość starego wydarzenia (miało miejsce gdzieś przed świętami). Mianowicie nadania pałacowej Sali Białej imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czyli bohaterskiego samobójcy zdradziecko (i widowiskowo) poległego pod Smoleńskiem. Wspominam o tym, ponieważ było to wydarzenie towarzysko dość ciekawe.

Spójrzcie na zdjęcie zamieszczone poniżej i zobaczcie to co ja zobaczyłem, a w zasadzie czego nie zobaczyłem. Nota bene na YouTubie film z którego pochodzi ów screen, jest opatrzony komunikatem, iż „Dodawanie komentarzy do tego filmu jest wyłączone“, co budzi nie tyle mą irytację, co przede wszystkim zaciekawienie. Dlaczego mianowicie nie można komentować?! Dlaczego pozbawiać naród możliwości skomentowania tego podniosłego wydarzenia, dlaczego naród nie może w kilku ciepłych słowach wyrazić swej wdzięczności i uwielbienia, dlaczego jak piszą źle to źle, a jak chcą napisać dobrze i ciepło to też źle? Nie rozumiem tego, ale nie oczekuje też od YouTuba, że jakoś mi to racjonalnie wyjaśni.

sala biala-160111-1000

Ale co tam… Chodzi bardziej o to co widać, a nie czego nie można komentować. No bo jak sobie popatrzycie na tę fotkę, to kogo zauważycie po lewej stronie kadru? Tak, rodzinę Głównego Bohatera zauważycie. Stoją więc w kolejności od tej lewej: Pan Prezes (konsekwentnie dużą literą) Jarosław Kaczyński, wnuczka Ewa (Sumniewska albo Dubieniecka, ciągle zdaje się trawają spory), wnuczka Martyna, oraz co oczywiste córka Marta. Dlaczego natomiast obok stoi rezydentowa Dudowa tego nie wiem, bo nie wiem czy to kwestia być może protokołu, czy może kwestia być może zażyłości, choć po mojemu rezydentowa stać winna zupełnie gdzie indziej. Tam zaś gdzie stoi rezydentowa, zdecydowanie stać powienin albo ojciec owych dwóch sympatycznych dziewczynek, albo ktoś kto obowiazki ojca, męża i partnera skrupulatnie mam nadzieję wypełnia.

kaczynska-narzeczony-160111-350Jako że jednak dotychczasowy użytkownik przesympatycznej pani Marty, pierdzi niezmiennie w więzienną pryczę, więc rozumiem, iż w tej sytuacji stawiennictwo jego osobiste w Pałacu było raczej niemożliwe, a może nawet niewskazane.

Poza tym prawda jest taka, że Dubienicki to już chyba zamierzchła historia. To co najwyżej ojciec (wiele na to wskazuje) wnuczek bohatera wieczoru, ale teraz nowym i nieformalnym jeszcze użytkownikiem ciągle i niezmiennie pięknej i atrakcyjnej pani Marty jest inny obywatel (foto obok). Nazywa się Paweł Zyner, ma 49 wiosen, wydatny brzuch i podbródek, oraz knajpę w Łodzi, ponoć znaną i całkiem zdrowotnie bezpieczną.

No i właśnie o to mi generalnie chodzi. Pytam więc: dlaczego ów nowy opiekun pani Marty, zaakceptowany już ponoć przez stryjka Jarka, nie stanął w tak ważnej chwili obok owej Marty? Może nie miał czasu, może kucharz akurat przypalił jajecznicę i Paweł w te pędy gnać musiał do Łodzi, albo może ktoś czegoś nie dopilnował…? W każdym razie to on powinien stać obok prezydentówny, a nie jakaś rezydentowa, równie sucha i zmęczona rolą jak i prezydentówna.

Tym bardziej, że te same źródła donoszą, iż stryjek Jarek strasznie się trapi brakiem potomka mogącego zapewnić ciągłość linii Kaczyńskich, a Paweł może jeszcze może i to jest być ta ostatnia nadzieja ratująca sytuacje. Jakby to głupio nie brzmiało, od jednego tylko knajpiarza zależy, czy ród Kaczyńskich przetrwa. Być albo nie być, oto jest zadanie.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Rodzinna uroczystość w niekompletnym składzie

  1. Rev,

    chyba od tych kaczych sukcesów zakręciło Ci się w głowie i widzisz atrakcje tam, gdzie inni widza tylko swój interes…

  2. Jednak Marta to ciekawy przypadek psychologiczny. Jej wybory życiowe to zaprzeczenie wszelkich zasad, o jakich pieprzy pisowska propaganda. Nieślubne dzieci, jeden partner szemrany postkomunista, teraz nowy partner żyd. Za takim wiecznym buntem musi chyba stać ciężkie dzieciństwo. Z drugiej strony ciekawe, jak pisuary łatwo przełykają jej wybryki. Ale nie od dziś wiadomo, że pisowskie zasady są dla innych a sumienie jest tak elastyczne, że istnieje tylko teoretycznie.

  3. jsg.
    Każda kobieta jest piękna, póki ma koneksje, które pozwalają miłować z zamkniętymi oczami.

  4. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Dopiero teraz widać, że wnuczka (pierwsza z lewej) osiągnęła już „wzrost” stryjecznego wujka – mimo, że to dopiero niewinne pacholę. ŻENADA – jak powiada dzisiejsza młodzież. Ten „stryjeczny wujek” jawi nam się na tym tle w całej okazałości – jako kurdupel. Znaczy się – jako chłop „honoris causa” – by nie używać słów pospolitych. Wszak obok stoi doktor nauk prawnych – prezydent „honoris causa” Najjaśniejszej RP.A tak w ogóle Szanowny Redaktorze – będą zapobiegliwym – kupił bym już sobie szczoteczkę do zębów i ze dwie tubki pasty. Mogą Ci zapukać o świcie !!!!. Pogadam z Jurkiem Owsiakiem w sprawie pomocy humanitarnej na lata przyszłe – no ktoś te paczki będzie musiał wam dostarczać. :-))))))))))))))))

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s