Starachowickie błogosławione łono (pierś dyskretnie przemilczano)

starachowice-160119-1200600

Przemknęła mi gdzieś ta uroczystość bokiem, a przecież nie można obok niej przejść obojętnie, bez należycie uświęconej uwagi. Tym bardziej, że uroczystość miała bardzo rodzinny i wyjątkowo skromny charakter, co szczególnie należy podkreślić. Było skromnie do bólu. Było tak skromnie, jak skromny potrafi być tylko PiS, nie wspominając nawet o wyjątkowej skromności Prezesa z której zresztą słynie. Trzeba przyznać, że równie skromne bywają tylko rodziny mafijne, acz i tak skromności mogłyby się uczyć od PiSu. Skromnością popisały się też władze Starachowic, ale to stanowi niezły materiał na zupełnie inny felieton. Chodzi o to, że w tych Starachowicach w ubiegłym tygodniu odsłonięto, tablicę pamiątkową poświęconą prezesinej mamie Jadwidze. Można powiedzieć, że wszystko odbyło się wręcz bez świadków, bez rozgłosu i medialnego szumu, co zresztą dokumentują zamieszczone poniżej foty pana Cucha. Sierocie Jarosławowi towarzyszyło jedynie paru niewiele znaczących przyjaciół, i grono zupełnie anonimowych sympatyków, którzy przyjechali tu na żaden tam rozkaz, tylko z dobrego serca, żeby jaka taka frekwencja była i żeby Jarosławowi po prostu nie było przykro, że sam swe sieroctwo celebruje.

Tablicę odsłonięto na tzw. Panteonie Pamięci Narodowej tuż obok kościoła kościoła Wszystkich Świętych. Czym sobie zasłużyła na Panteon nieboszczka Jadwiga najjaśniej tłumaczy z mozołem wyrezany na owej tablicy napis. Brzmi on:

„Honorowej Obywatelce Starachowic Jadwidze Kaczyńskiej z wdzięczności za dar życia Prezydenta i Premiera Rzeczpospolitej Polskiej- w I rocznice śmierci mieszkańcy Starachowic 17 stycznia 2014 r.”

To naprawdę wzruszające wydarzenie, nawet bardziej wzruszające od owych szczecińskich peanów na cześć uświęconego łona, które na świat wydało rezydenta Dudę. Gdy Rydzyk zostanie papieżem, Jadwigę ogłoszą świętą, a Lech z pewnością zastąpi Chrystusa.

Jeśli ktoś teraz powie, że w Polsce jest nudno, a rzeczywistość niczym nie jest w stanie go już zaskoczyć, to ja na to powiem,  że ten ktoś jest głupim siurkiem bez krzty wyobraźni!

W imię ojca (Rajmunda) i synów (Lecha i Jarosława) i ducha świętego (Jadwigi) Amen!