ReadingLIST #2 (Mering to ubol)

» Pytanie to wydaje się być dość zasadne, a elegancko dość próbuje na nie odpowiedzieć Gazeta Wyborcza w swoim Magazynie Świątecznym. Ja aż tak elegancki nie jestem, więc mówię wprost: ubol to ubol, a biskup to z reguły najgorszy i najbardziej parszywy sort uboli. >>> Przeszedł na pozycje skrajnie prawicowe nie z przekonania, tylko taktycznie. Zagwarantował sobie nietykalność. Ponieważ to prawica ma zapędy lustracyjne, Mering chciał mieć pewność, że nikt z tego środowiska więcej mu teczek nie wypomni. I cel osiągnął”. >>> I niechaj się pan Mering nie obraża, bo ani on pierwszy, ani tym bardziej ostatni w tym dostojnym i zacnym towarzystwie.

» Medal zasłużony kulturze Gloria Artis dla Bronisława Wildsteina. >>> Najkrócej sprawę można by ująć w ten sposób, że jaki jest minister od kultury tacy i laureaci jego nagród. Minister Gliński z właściwą sobie gracją wytłumaczył, iż jest wręcz pewien, że Wildstein “dla jego pokolenia [czyli Wildsteina] był bohaterem”.  >>> No więc prostuję z całą mocą. Dla mojego pokolenia (a jestem dokładnie z tego samego), Wildstein nie jest i nigdy nie był żadnym bohaterem. Generalnie, jest nikim, tak nikim i bezbarwnie nijakim jak anonimowy przechodzień mijający mnie na ulicy.

 

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “ReadingLIST #2 (Mering to ubol)

 1. Ja najmocniej przepraszam, że zupełnie nie na temat, jak w jakimś Sejmie, ale ja serdecznie prosę u pilną i rozumną lekturę Ewangelii Ojca-Brata Thaddeusa…
  Oto fragment fragmentu na niedzielę dzisejsżą;

  4:16 I poczuł Pan, że jeszcze chwila i szlag go najjaśniejszy trafi… A już kolory mu przed oczami latać zaczęły!
  4:17 Ale uspokoił się Pan i rzekł: O, nie! Nie ze mną te numery, Ananasie! Powtarzam ci to w powtarzaniu swoim powtarzającym i nie będę po raz trzeci ci tego powtarzał w swoim powtarzaniu! Powtarzam ci! Nie zemną te numery, Ananasie! Howgh!
  4:18 I wydał Pan był wyrok w wyrokowaniu swoim wyrokliwy;
  4:19 I rzekł Pan głosem wielkim: – Spieprzaj, dziadu!!!
  4:20 I spieprzał Ananas.
  4:21 I zamieszkał Ananas w Krainie Klechistanu na utrapienie tuziemców, których Pan w dziwacznej sprawiedliwości swojej wydał na ich i jego głupotę jemu, która to Kraina jest Krainą położoną nad Rzekami, które płyną, między Górami, które stoją staniem odwiecznym i Morzem płynącym w miejscu, które Morze zowie się zwyczajnie – Morze Nasze Morze…

  Kismet…
  Howgh!!!

 2. „Aha i warto może dodać, że pan biskup „Lucjan” ma też ponoć inną słabość, a mianowiecie do młodych wikarych i proboszczów…”
  A dzieci? Czy lubi dzieci?

  1. No przecież napisano – „Pozwólcie dziateczkom przyjść do mnie”. A że te cholerne małe zwyrodnialce uwodzą pasterzy… Sam Michalikencja o tym kazał…

 3. Czy którys z nich dzieci nie lubi ? No chyba że gustuje w parafiankach.
  Generalnie odróżniają się tylko jednym: na tych których już złapano i na jeszcze nie nakrytych.
  To podobnie jak z kwitami z ipn.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s