Mocny przekaz władzy: odpierdolcie się od prezydenta

Jeśli za puszczenie filmiku od tyłu, plus dopisanie do tego dwóch niegroźnych zdań, wsadzają ludzi do więzienia, to ja już zaczynam się poważnie bać. A jak w pośpiechu przejrzałem sobie to co na tej stronie powypisywałem, no to boję się jeszcze bardziej. Nielicznych/licznych moich sympatyków, proszę o zadeklarowanie, że gdyby co, to będą słali mi paczki na Rakowiecką. Historia do której się odnoszę jest świeża, bo z wczoraj i zakładam, że wszyscy znacie jej szczegóły.

W skrócie: policja przeszukała mieszkanie i skonfiskowała komputery gościa, który zamieścił w sieci prześmiewczy film o Dudzie (niby pijany kradnie kwiaty spod pomnika Dmowskiego). Cierpiący generalnie na elementarny brak poczucia humoru elektorat PiS, złożył zawiadomienie do prokuratora, a ten zadziałał błyskawicznie i obiecuje, że prześmiewca i żartowniś, bandyta jednym słowem, będzie uznany za winnego obrazy głowy państwa i pójdzie za to siedzieć na być może 3 latka.

Przekaz władzy jest więc wyjątkowo prosty i nieskomplikowany: Odpierdolcie się od naszego prezydenta! Innych możecie sobie do woli znieważać, ale ten jest nietykalny.

Co prawda pan prezydent jeszcze wczoraj wieczorem zareagował na Twitterze („gość sobie odkręcił filmik, dla jednego śmieszny, dla innego złośliwy ale w sumie bez znaczenia bo „odkręcony”. Prokuratura? Dajcie spokój“), ale w sumie niewiele to zmienia, bo chcąc zachować jaką taką twarz, inaczej postąpić się nie mógł.

Niewiele to zmienia również dlatego, że prezydent to jedno, a prokuratura i brak poczucia humoru pis-watahy to drugie.

Wniosek zaś jest taki, że mamy oto pierwszy, istotny przykład na to, jak będą nas internautów gnębić PiSdzielce. Polowanie zacznie się na dobre jak znana ustawa w pełni wejdzie w życie a Ziobro i jego prokuratorzy poczują zew natury i wiatr w żaglach.

Wtedy prezydent będzie mówił sobie swoje, do woli będzie mówił co mu ślina na język przyniesie (ostatecznie na to przynajmniej ma zgodę), a prokuratura robić będzie swoje – prześwietlenia, najścia i szykany przez 24 godziny na dobę.

Wracając zaś do tego co zdarzyło się w Nowym Sączu (uwaga, to Małopolska), to może jednak nie przesadzajmy z tym prezydentem. Gdyby on nim faktycznie był, a nie wyrobem prezydentopodobnym, z racji nominacji a wcześniej wyborczej pomyłki, to może by i działania prokuratora miały choć odrobinę sensu. Ale tak niestety nie jest, bo to tylko – jak praktyka dowodzi – pałacowy namiestnik pewnego małego posła, więc wielkiego sensu w tym wszystkim nie ma. Niezmiennie przeto bez odpowiedzi zostaje pytanie, czy ów prokurator to dureń, czy tylko bezmyślny nadgorliwiec.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Mocny przekaz władzy: odpierdolcie się od prezydenta

    1. pisał ale i fałszował dokumenty. A poza tym chodzi o tę władzę, bo tamta minęła a ta jest i chyba – wiele na to wskazuje – jest nieobliczalna.

    2. A w Ameryce to Murzynów biją!!
      Rewelu – paczuszkę przyślę.

  1. no i wszystko już jasne. właśnie się dowiedzieliśmy że za ta hucpę odpowiedzialne jest… PO. A całkiem poważnie mówi o tym pan wiceminister Jaki. Ludzie, może ktoś wie co oni jarają w tym rządzie? Też chce kontakt do tego dilera

  2. Prokuratura zawsze była nadgorliwa wobec władzy i nic się nie zmieniło. Niektórzy sędziowie tez nie mają poczucia humoru i mieć nie będą. Niektórzy nie mają też jaj i są usłużni i wyprzedzający. To nie ma nic wspólnego z PISem. Kiedy leciała ciepła woda z kranu, zdarzały się takie same idiotyzmy (najazd na chatę i aresztowanie internauty, który prowadził stronę o Bronku, sądzenie i wsadzenie do pierdla baby za niezarejestrowanie w kasie fiskalnej 2 zł, czy prezes sądu okręgowego wyznaczający termin rozprawy na telefon od urzędasa). To kwestia braku kręgosłupa u ludzi; obowiązkiem pracowniczym wytłumaczą każde świństwo, jak niemieccy żołnierze tłumaczyli rozkazem zabijanie ludzi. W każdym systemie trzeba mieć jaja i umieć nie wykonywać tego typu idiotycznych poleceń czy oczekiwań; umieć zaryzykować utratę pracy. Ale większość ludzi woli utracić twarz na zawsze, niż pracę teraz. Choć, gdyby wykazali się odwagą cywilną, przygarnie ich każdy przyzwoity pracodawca. Kto wychowuje takich ludzi ? My wszyscy, młodzi obserwują dorosłych i stają się tacy sami. Mali, choć dorośli.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s