Z piątku na sobotę

icon-recommended-finger-80Rozumiem, że wszyscy rozumiecie o co w tym wszystkim chodzi. Tak, oczywiście, te 20 baniek Kaczyński (bo sejm to w sumie mało istotny tu element) przyznał Rydzykowi nie na szkołę broń panie boże, tylko na… teatr, ponoć tam prężnie działający. Teatr jest też ponoć epokowy, bo aktorzy występują w strojach z epoki. Dofinansowanie, jest w tej sytuacji, przynajmniej na pozór, całkowicie zgodne z prawem i zasadne. A szkoła jest bez wątpienia wspaniała, i jak mówi Rydzyk, „to najlepsza polska szkoła wyższa, nasza narodowa chluba i wizytówka Polski zagranicą“. Nie Uniwerek Jagielloński, nie Warszawski, a wylęgarnia kocmołuchów z Torunia. No i daliśmy im te 20 baniek, jak będziemy chcieli, to damy jej więcej, a wy co nam zrobicie?

Poza tym numer z teatrem jest stary i sprawdzony bo z upodobaniem stosowała go nieboszczka Platforma, dotując bezczelnie Świątynię Okropności Bożej w stolicy…, przepraszam poprawka, zgodnie z prawem dotując muzeum jakiegoś Jana Pawła II, które znajduje się ponoć w tej świątyni. Swoją drogą, to wielkie mi muzeum: para rozdeptanych kapci i trochę kudłów plus posoka we fiolce. Wartość dotacji w sumie – około 100 milionów złotych.

REKOMENDOWANE – 40 twarzy Jaworskiego: Kołtyn trzyma się dobrze

Niestety, dużo trudniej będzie miał pan poseł Jaworski. Bo tak jak Kaczyński z łatością przekonał nas o celowości dotowania Rydzyka, tak ów Jaworski będzie miał poważny kłopot z zebraniem 9 lutego w jednym miejscu prezesów banków. Bo ten Jaworski to chwilowo jest przy władzy i jako szef sejmowej komisji finansów, wezwał na dywanik owych prezesów, by tłumaczli się z podwyżek opłat po ogłoszeniu bankowego podatku.

Sprawa jest ogólnie znana, więc skupię się jedynie na trzech niewielkich uwagach.

Po pierwsze, każdy z owych prezesów zezna (zakładając, że w ogóle przyjdą, ale o tym za chwilę), że ewentualne podwyżki nie mają nic wspólnego z jakimkolwiek podatkiem.

Po drugie, pan poseł Jaworski, na dywanik to może sobie wzywać co najwyżej swoją zonę, albo kochankę jeśli ją ma (optymistycznie zakładam że i owszem, bo inaczej nie uchodziłby za tak gorliwego katolika), nie zaś prezesów banków, w wiekszości komercyjnych i zależnych od zagranicznych central. Jeśli przyjdą to tylko przez grzeczność, jeśli go zleją, a zleją, to z gracją i kulturą wprost proporcjonalną do wysokości swoich wynagrodzeń. Z tą żona to zreszta też nic pewnego…

Po trzecie, wszystko to do kupy jest zabawne i prowadzi do ogólnego wniosku, że w gruncie rzeczy pan poseł Andrzej Jaworski, to może się co najwyżej podotykać tam gdzie lubi się dotykać, nawet przed lustrem, no i może próbować się cmoknąć tam, gdzie bardzo chciałby się cmoknąć, ale niestety nie sięga. I nie mylę się być może, że Jaworski to nic nie może być może, o boże!

… Jestem na Facebooku i Twitterze

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Z piątku na sobotę

 1. Te 20 mln dla ” teatru ” rydzyka, to maluśki pikuś, w porównaniu do 12-14 mld!!! zł, jakimi władze ” zasilają ” mafię, watykańską mafię.
  Mimo chęci zachowania obiektywizmu – innym słowem, tej przestępczej organizacji – nazwać nie potrafię.
  Pieniędzy jest tyle, że nikt dokładnie nie potrafi ich oszacować, bo składają się na nią: wpłaty bezpośrednie, dopłaty konkordatowe, daniny samorządowe, zwolnienia podatkowe, darowizny zwolnione z opodatkowania, złoty biznes pogrzebowy, zwolnienia wynikające z działalności na rzecz ” kultu religijnego „, tace, żebranina ” po kolędzie „, przemysł pierwszokomunijny, biznes ślubny… Wymieniać można do usranej śmierci, a i tak człowiek czegoś zapomni:))))
  Stanisław

 2. Nie ma podstaw prawnych do udzielenia dotacji toruńskiej uczelni o. Rydzyka – pisze w komunikacie Ministerstwo Nauki, dementując doniesienia, jakoby miało wesprzeć tę jednostkę ze swojej kasy kwotą 20 mln złotych. Wcześniej takie rozwiązanie sugerował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Z kolei premier Beata Szydło zapowiedziała, że 20 mln dla toruńskiej placówki zostanie wygospodarowane z budżetu. (http://www.tvn24.pl)
  Jak to ładnie nazwała Szydło… ” zostanie wygospodarowane „…
  To wszystko burza w szklance wody! Rydzyk dostaje duuuzo więcej, a w czasie gdy właśnie trwa, z siłą wodospadu Niagara – nieprzerwanie kościół zagarnia miliardy….
  Z pieniędzy: pani, pana, moich!
  I ciągle im żle, ciągle opluwają łapy darczyńców! Zamiast pokornie, powiedzieć:
  ” bógzapłać ” !

 3. Tadzio Rydzyk to mądry biznesmen . Tadzio wystąpi z prośbą do rządu o zapłacenie 500 zł . na jego dzieci z radia Maryja . Tych dzieci jest 40 tys. Tadzio na same dzieci dostanie 20 mil. zł. Bądź jak Tadzio , a bieda cię nie dopadnie .

 4. Zapomniałeś dodać, iz może dostać jeszcze od prezesów prywatnych banków, propozycje, aby ich pocałował tam gdzie „zwyczajowo całuje, się pana majstra”
  Ten Jaworski to on „kretyn jest” od kołyski?Czy dopiero”od przystąpienia?” Bo ze nas uważa za kretynów to pewne Sorry taka to partia zrzeszająca takowych…

 5. rydzol to zlodziej nad zlodzieje tej watykanskiej mafi jemu i innym czarnym smierdzielom zawsze za malo.co do pisomana jaworskiego to prezesi bankow kaza sie mu dupe pocalowac i to przez bibulke zeby sie nie zarazic tym pisalskim jadem.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s