Nieporozumienie związane z brakiem znajomości obyczajów

Dziś, teraz, bardzo króciutko, bowiem sytuacja jest niezwykle dynamiczna i zmieniająca się z minuty na minutę. Na naszej zachodniej granicy trwają właśnie wyłapywania niemieckich kibiców, którzy tak bezczelnie i prowokacyjnie wygwizdali wczoraj w Krakowie premier Szydło. Niestety, znaczna części z nich zdążyła już przedrzeć się przez posterunki, licząc że w ten sposób zdoła uniknąć odpowiedzialności. Jak zapowiedział jednak minister Błaszczak na zaimprowizowanej dziś nad ranem konferencji prasowej, ci kibice nie mogą czuć się bezpiecznie.

„Wiemy doskonale kto to był, mamy ich wszystkich zidentyfikowanych i po numerach seryjnych biletów trafimy do ich domów. Nie unikną odpowiedzialności, tak jak często bywało to z ich dziadkami“.

Minister zapowiedział, że Polska wystąpi do władz niemieckich z prośbą o ich natychmiastową ekstradycję.

Operacja wyłapywania niemieckich gwizdaczy powinna zakończyć się około południa. W następnej kolejności służby specjalne zabiorą się za wszystkich tych ewidentnych folksdojczów, którzy w owym niecnym procederze wspierali niemieckich bandytów.

Nieśmiało tylko chciałbym przypomnieć panu ministrowi, a może i panu prezydentowi, który zazwyczaj nie przepuszcza żadnej okazji żeby głupio zabrać głos, że z Niemcami jest tak, że oni proszę państwa gwizdaniem wyrażają swoje zadowolenie. Gwiżdżą przeto gdzie popadnie: na meczach, przy kuflu piwa, na koncertach, w toalecie, a nawet w Krakowie niedaleko Oświęcimia. Więc cała ta polska historia bierze się tylko z naszego niezrozumienia ich obyczajów.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

10 thoughts on “Nieporozumienie związane z brakiem znajomości obyczajów

 1. Mnie tylko zadziwia , jak te mendy PiS-owskie rozpoznały gwizd w języku Niemieckim …A tak po prawdzie , to każdy porządny Polak powinien brać za punkt honoru wygwizdywania PiS-owców takich jak ,,Broszczydło z Brzeszcz ”

  1. Żeby gwizdać po niemiecku , to gwizd jest ważny jeżeli gwiżdżący zamawia pięć piw …taki jest standard . Jeżeli nie , to gwizd jest rasowo polski i to jest wykładnia nienawiści do PiS -u .

 2. Jak taki Dojcz wygwizda w tym swoim Sprechu polskie słowo S-t-r-a-sz-y-d-ł-o to jak doprawdy nie wiem… Toż oni raczej nie są poliglotami. Pani S-(t)-ra-Szydło zresztą także… Goworit only PiSdisch… Usiłowałem kiedyś pewną śliczną {!} Niemkę wyuczyć zdania – „Potrzymaj, proszę w rączce tego przyjemnego sz-cz-u-p-a-cz-k-a”. Zastosowałem nawet metody – pokazu oraz demonstracji i…nic… Potrzymać – potrzymała, ale nie naumiała się tego wyszprechać…A jak ona sobie przy tym ślicznie opluła takie te dwie… no…sami wiecie, takie przyjemnie półkuliste … Przy tym to przecież była 16-latka z NRD, czyli prawie nasza, ucywilizowana…

  A zresztą… Niedługo Cała Polska będzie gwizdać na widok…

 3. Pyta wnuczek: dziadku, jak byłeś w partyzantce, to skąd wiedziałeś, które pociągi trzeba wysadzać? Wiedziałem, bo lokomotywy gwizdały po niemiecku…

  1. laudate44 pisze:
   Dzis to brzmi jak kawał Ale wtedy ciężkie składy wojskowe po 50 wagonów ciągnięte przez 2 sprowadzone z Reichu ,lokomotywy parowe,”brzmiały” i „gwizdały inaczej” A i ich ton ‚syren parowych” brzmiał inaczej niż „zdobycznych”polskich ,Wiec i „gwizdały po niemiecku” /znajdziesz to we wszystkich wspomnieniach grup wysadzających tory/
   Czy to dziwne Przecież i dzis klaksony samochodów rożnych marek brzmią inaczej.Czy po japońsku, to już kwestia wyobraźni

 4. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny – etc.etc.etc. !!! Ja myślę, ze te gwizdy w Krakowie, to żadne tam nacjonalizmy, ze to z powodu piwa. Corpus delicti – czyli jak to mówią służby – dowód rzeczowy, masz na tej fotce okolicznościowej. Ja wyraźnie dostrzegam tam, ze pani Szydło trzyma w garści szklanicę piwa. I o to poszło, i o to cała awantura ! No bo kto to widział, aby na zawodach, bądź co bądź sportowych – tak demonstracyjnie popijać napój alkoholowy. Kibicom i kibolom się nie pozwala, ale ci z rządu – ci mogą, bo oni mogą wszystko. Krakowianie masowo się oburzyli i zagwizdali. No bo jak demokracja – to dla wszystkich a nie tylko dla wybrańców. Będzie kłopot, jak analizy wykażą, że to było piwsko niemieckie, bo oni bez piwa żyć nie mogą. Mogli podmienić.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s