Bilans zawsze musi wyjść na zero

Komunikat głosi, zacytuje żeby broń boże coś nie przekręcić… „Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski odznaczy prezydent Andrzej Duda legendarnego opozycjonistę Krzysztofa Wyszkowskiego. Postanowienie zapadło dzisiaj. W uzasadnieniu podkreślono zasługi jakie Krzysztof Wyszkowski oddał Polsce”. Tyle komunikat . No więc tak… pana Wyszkowskiego kojarzę jak przez mgłę, przede wszystkim z pieniaczego raczej charakteru. Jego zasługi, że tak powiem  wielkie są niesłychanie (w co nie wątpię),  acz do bólu standardowe. Zaś zwrot „legendarny opozycjonista” jest tyleż brawurowy i barwny, co i grzecznościowy. No bo jak pan prezydent, zwłaszcza „ten” pan prezydent kogoś odznacza, to umówmy się, że nie ma chuja we wsi i nie może to być jakiś cienki Bolek (zbieżność  ksywek całkowicie przypadkowa). To musi  obowiązkowo być ktoś  „legendarny”,  a jeśli nie jest, to będzie. Ponieważ znam osobiście kilku autentycznie legendarnych, to zastanawiam się teraz,  jakim nowym przymiotnikiem powinienem ich opisywać z powodu dewaluacji dotychczasowego.

I to byłoby moje pierwsze spostrzeżenie.

(Oczywiście nikomu tłumaczyć nie muszę, że w sumie to nie mam nic przeciwko odznaczeniom, jakichkolwiek i kogokolwiek, niechaj się chłopcy obdarowują i odznaczają  w najlepsze, i protestował nie będę nawet wtedy, kiedy najbardziej legendarny z legendarnych opozycjonista Kaczyński zainkasuje jakiś zgrabny krzyżyk z wstążeczką a może nawet i z gwiazdą, byleby tylko nie Andrzejem).

Moja druga obserwacja jest zaś mianowicie taka, że w tej prezydenckiej kancelarii strasznie skrupulatni są i dokładni. Nie dziwi więc absolutnie (a nawet jest zrozumiały) pomysł odebrania odznaczenia panu profesorowi Tomaszowi Grossowi . Bo to tak, jak w porządnej korporacji jest: zwalniają,  znaczy się będą przyjmować, odbierają odznaczenia, znaczy się będą odznaczać.

Gross po prostu musiał zwolnić miejsce,  aby mógł na nim przysiąść zupełnie ktoś inny, na ten moment nieco bardziej zasłużony. Wszystko musi się bowiem zgadzać, a bilans zawsze musi wyjść na zero.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Bilans zawsze musi wyjść na zero

 1. W pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Wyszkowski znalazłem taki akapit:
  Nagrody i wyróżnienia
  W 2012 otrzymał Honorową Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w 2013 został wyróżniony Nagrodą im. Świętego Grzegorza I Wielkiego przyznawaną przez miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo”

  1 grudnia 2016 postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski
  ta ostania data bardzo mnie zdziwiła. Powrót do przyszłości?

 2. Kazał kaczor odznaczyć Wyszkowskiego, ” pan każe – sługa musi ” !
  Każe panprezes odznaczyć swojego kota… będzie odznaczony!
  Profanacja odznaczeń państwowych staje się – w Wolsce – codziennością:(
  Jednak:
  W końcu to tylko parę deka, lichego metalu, warte kilka złotych, więc nie ma o co kruszyć kopii:)
  Stanisław

 3. To wszystko to tylko kacze łajenko. Ważniejsze, że Nasz Fenomenalny Narodowy Rząd odzyskał nasze fenomenalne dobra narodowe.

  Osiem fenomenalnych obrazów największych Mistrzów naszego narodowego pędzla przedstawiam niniejszym do narodowego oglądu.

  https://mazur-z-mazur.blogspot.com/b/post-preview?token=Zwb001IBAAA.MqiYxXTnIE8JRZMBdcna1n4p0_0Ox9JmQHiVPqXIV1pLszGMxr-EmMzV2dTiZZpYWulwUt-EAVoYKlKEPRYaOA.Z9uDc5tkjl1gSTcSnska1w&postId=5288689311737610443&type=POST

 4. Ależ akurat przymiotnik „legendarny” nie jest tu całkowicie nie na miejscu. W końcu słowo jedno ze znaczeń słowa „legendarny” to „oparty na legendzie, znany z legendy”, a jedno ze znaczeń słowa „legenda” to „zmyślone lub przesadzone historie dotyczące sławnych ludzi, miejsc albo zdarzeń historycznych”…

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s