Próba kolejnego zamachu na zdrowy rozum

Temat dzisiejszej notatki miał być zupełnie inny, ale dramatycznie rozwijająca się sytuacja na autostradzie A4, zmusiła mnie do pewnych korekt. Bo mimo, że rozum podpowiada iż to zwykły zbieg okoliczności, to piskomando wie swoje i to swoje wieści światu. A co wieści: że są analogie, tyle że zamiast TU 154 główną rolę zagrało BMW serii 7. Fakty wyglądają zaś tak, że my tu, siedząc sobie w domach, mamy niezłą bekę, czyli ubaw na całego, zaś ludziom jadącym autostradą A4 wcale do śmiechu nie jest. Stanie w wielogodzinnym korku tylko dlatego, że jakiś jeden idiota zaoszczędził na oponach, a drugi idiota wolał BMW zamiast bezpieczniejszego w tych warunkach terenowca, wcale śmieszne dla tkwiących w korkach nie jest.

Sporo bym dał, że usłyszeć teraz te wszystkie kurwy i wszystkie te najwyższego pewne lotu i pełne fantazji epitety latające po sufitami bezradnie tkwiących w korku autach. Słyszę moim niezawodnym uchem wyobraźni te wyrazy bezgranicznej miłości i uwielbienia, zarówno w stosunku jaśnie nam panującego, jak i w stosunku do tych umyślnych, szukających na asfalcie kawałka zardzewiałego gwoździa, najpewniej ruskiej produkcji.

Ale nie przejmujecie się kochani podróżni, wszystko co najpiękniejsze dopiero przed wami. Autobana będzie sparaliżowana na pewno jeszcze dziś, a już słyszę zapowiedzi, że na bank także jutro, a pewnie i pojutrze. Pytam się więc całkiem poważnie, jakich oni śladów tam szukają przez dwa kolejne dni i jakich szukać będą w zbliżającym się tygodniu? Czy naprawdę sądzą, że pęknięta guma to próba wyeliminowania prezydenta?

Moi drodzy, bądźmy szczerzy, żeby go wyeliminować wystarczy zabrać mu długopis, bo jak nic nie będzie podpisywał, to tak jakby go nie było. Będzie zupełnie bezużyteczny.

Jeśli by zaś bardziej ortodoksyjnie podejść do całej tej historii, mniej więcej tak śmiesznej jak śmieszna jest historia Kaczyńskiego i tak samo kupy się nie trzymającej, to jedynym rozsądnym wyjściem jest likwidacja tej autostrady. Panie ministrze infrastruktury, proszę zamknąć tego autobana natychmiast, zwinąć asfalt, zaorać i posadzić kartofle. Czas jest dobry, bo właśnie idzie wiosna. Przecież nieprzypadkowo strzeliła tam ta prezydencka guma. Te autobane budowali ludzie Tuska za niemieckie pieniądze. Mówi to panu coś?

PS. Wedle poufnego raportu służb śledczych plus agentów kontrwywiadu Bączka, tłumnie okupujących A4, do tej pory na miejscu wypadku znaleziono: pięć zużytych prezerwatyw z podejrzaną zawartością w środku (laboratorium już bada cóż za substancję zawierają) * jedną prezerwatywę nierozpakowaną, producent niemożliwy do odczytania * szesnaście puszek aluminiowych po piwie, coli oraz napoju energetycznym Tiger * dwie puste reklamówki – jedna oznaczona logo „Lidl“, druga nieoznaczona * częściowo nadgryzioną kanapkę kiełbasą i żółtym serem (trwa ustalanie kraju pochodzenia kiełbasy) * dwa papierowe kubki po kawie: Costa oraz najprawdopodobniej Starbucks (oznaczenia mocno wyblakłe) * kluczyk do skrzynki pocztowej mocno zardzewiały * około stu dwudziestu sztuk petów (marki niemożliwe do ustalenia, acz zachodzi podejrzenia że przynajmniej trzy pety są rosyjskie), oraz jeden ogryzek cygara * truchło wrony, nieco naruszone przez lisy * duże ilości papierów, fragmentów gazet, opakowań od czekolady, batoników itp.

Poszukiwania trwają… Wiadomość z ostatniej chwili jest taka, iż limuzyna z cenną zawartością wcale nie pędziła, jak sugerują niektóre media, 200 km/h. Konwój jechał tylko 185 km/h, czyli nie ma mowy o jakiejś brawurze, czy rażącym łamaniu przepisów o ruchu drogowym.

 

[To jest Tabloid online. Niektóre wydarzenia, cytaty a także osoby mogą być prawdopodobnie zmyślone]

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Próba kolejnego zamachu na zdrowy rozum

  1. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc.!!! Uprzejmie „donaszam”, że autostrada A-4 została dzisiaj ponownie zamknięta – do wyjaśnienia. Tak zadecydowała „zmodernizowana” Prokuratura w Opolu lub jeszcze wyżej. Będzie się działo, bowiem znany dziennikarz co to ma brata o tym samym nazwisku – na literę K. oświadczył był, ze dla niego – ani chybi – był to zamach, zorganizowany przez te same siły co w Smoleńsku. Trwają badania , czy była mgła i jak uszło powietrze z opony. Powietrze mogło zawierać gazy, które powodują kruszenie gumy, bowiem panprezydent oświadczył, że guma się rozsypała a tuz przedtem coś huknęło. Na tą okoliczność zamknięto autostradę i już. Przychodzi mi do głowy – dlaczego te ludzie od ministra Błaszczaka maja taki ciężki pomyślunek. Przecież mogli załadować panaprezydenta do helikoptera – choćby sanitarnego i w ciągu godziny podrzucić do Wisły. Przy tamtejszej rezydencji „Zameczek” jest nawet lądowisko dla helikopterów. A oni zrobili szopkę bizantyjską i bekę śmiechu. Przecież jak taka „kolumnada” dostojników jedzie na drodze publicznej to gorzej niż tsunami. Pędzą 200 km/godz. albo i lepiej, NIE PRZESTRZEGAJĄ ŻADNYCH PRZEPISÓW DROGOWYCH – bo im się q…wa spieszy. Dokąd ???? To jest ta „bizantyjskość”, demonstrowanie pospólstwu – kto tu rządzi i nic więcej.Trzeba wcześniej wyleźć z wyra i spokojnie przejechać ZGODNIE Z ZASADAMI RUCHU DROGOWEGO. TAKIE JEST PRAWO – A ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ WSZYSCY SĄ WOBEC PRAWA RÓWNI – nawet pan Duda. Tak było z wylotem do Smoleńska – prezydent spóźnił się na odlot o pnad godzinę. Tak było z katastrofą „CASY” w Mirosławcu – generalicja sobie pohulała. Tab było jak premier Miller wybrał się zdezelowanym helikopterem w podróż. POLAK NADAL GŁUPI I PO SZKODZIE.

    1. Jahu !!! A gdzie jest autostrada A-3, bo mamy A-!,A-2 …. i od razu A-4. A tak w ogóle – będą to jeszcze budować w Polsce jakieś autostrady ??? Jakoś przycichło. Za czasów Tuska – dla PiS-u był to temat dyżurny !!!!

  2. To był zamach ze strony Komisji Weneckiej. Generał Polko na czele GROM-u już jest w akcji.Minister Ziobro szykuje już katów.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s