Duda, samowolny strażnik naszej własności

Uwaga na przewodniczącego Dudę. Gość stał się kąśliwy niczym jego rozkochany w SPA pies. Straszy, ale żeby jeszcze straszył z sensem. Właśnie zapowiedział parę dni temu, że ten jego tak zwany związek, “będzie kierował do sądu sprawy przeciwko osobom, które nadużywają znak Solidarności”. Czyli co, sam na siebie będzie donosił? Szczerze bowiem mówiąc, to nie kto inny jak TA właśnie Solidarność, zdecydowanie i w zasadzie bez uzasadniona, nadużywa znaczka TAMTEJ Solidarności. A tamta Solidarność – zapewniam – od bardzo dawna nie ma nic wspólnego z tą dudzianą Solidarnością, która zajebała znaczek, zawłaszczyła wszystko co się da i teraz bezczelnie wmawia, że to jest ich i tylko ich. Za chwilę się okaże, że solidarycę i w ogóle znak Solidarności, osobiście sam Duda wymyślił.

No więc to nie jest taka panie Duda.

Jak się głębiej w komunikat dudziany wczytać, człowiek się dowiaduje, że panu Dudzie, komandosowi Dudzie (choć z niego taki komandos jak z drugiego Dudy prawnik), chodzi o to z tym znaczkiem, że KOD podczas demonstracji bezprawnie i bez jakiejkolwiek zgody nosi go na transparentach. Ba, Duda brnie dalej i całkiem poważnie mówi, że żaden człowiek, bez jego czyli Dudy zgody, nie może znaczka owego nawet w klapie płaszcza czy marynarki niosić, zwłaszcza jeśli uczestniczy w jakiejkowlwiek manifestacji. No, chyba że jest to manisfestacja PiS, lub ewentualnie rutynowa zadyma bojówkarzy Solidarności. Tak, moi drodzy, bojówkarzy, bowiem Solidarność to nic innego, jak związek bojówkarzy i zadymiarzy.

〉〉〉 WARTO ZERKNĄĆ: Ojczyznę wolną raczył dać nam Duda

Duda jak widać nie pojmuje (oj wagarowało się w podstawówce), że KOD to co najwyżej organizuje demonstracje, a na te demonstracje, z własnej woli, bez podwózki autokarami, nie licząc na grochówkę z wkładką i wynagrodzenie, przychodzą zwyczajni ludzie, którym Polska w wydaniu jego kolegi Kaczyńskiego nie bardzo się podoba. Przychodzi każdy kto chce, generalnie z tym co chce, także ze solidarnościowymi gadżetami.

Bo Solidarność (tamta Solidarność) oraz samo słowo „solidarność”, to jednak pewien symbol, to historia, oraz idea jak widać ciągle żywa. Stąd też ów znak, to nasza, narodowa własność, nie zaś tylko pana Dudy i jego mniej lub bardziej trzeźwych kumpli.

Ale Duda tego nie rozumie. Niezrażony brnie bowiem straszy i szabelka potrząsa:

“Ostrzegamy, że jeżeli dojdzie do kolejnej takiej sytuacji, to będziemy wyciągać konsekwencje. (…) będziemy kierować sprawy do sądu i puszczać w skarpetkach tych, którzy nadużywają tego znaku”.

Ponieważ zdarza się, że bywam tu niegrzeczny i generalnie miewam niewyparzoną klawiaturę, to mógłbym oczywiście napisać co sobie Duda może wyciągnąć i w którym miejscu, choć błagam, żadnych takich ekscesów panie Duda, żadnego obnażania się i taniego ekshibicjonizmu. Tym bardziej, jak mówią wtajemniczeni, „konsekwencje” ma pan nieszczególne, nie ma się czym chwalić. Mógłbym też napisać coś dosadnego o puszczaniu, plus dwa lub trzy przysłowia o skarpetkach, tylko po co? Obiekt dzisiejszego zainteresowania nie jest wart dalszego stukania w klawisze.

Zakończę więc jedynie krótkim, ale też na swój sposób dosadnym apelem: Duda spierdalaj! (spoko panie prokuratorze, wyjątkowo nie o tego Dudę mi chodzi).

 

Jestem na Facebooku i Twitterze

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Duda, samowolny strażnik naszej własności

  1. Pani premier lansuje powrót mody na broszki, wiec pogrzebałam w pudełku ze swoją starą biżuterią i znalazłam znaczek „Solidarności” jeszcze z roku 1980 (to już zabytek). Ciekawe jak Du(?)a Piotr zamierza mi udowodnić, że nie mam prawa go nosić, gdzie chcę i kiedy chcę?
    Pomyślności.

  2. Ikko – panu Du(?)ie nie wiele pozostało z „imperium” władzy. Straszyć rządu strajkami już nie może, bo zaraz by dostał kopa. W „węglu” zmieniają prezesów, którzy mają – póki co- dobrych protektorów. Panprezes nie obdarzył go żadnymi „beneficjami” w organach władzy, to co on może ??? Ot czepia się byle czego by pokazać, że jeszcze istnieje.Nadto panprezes nie znosi organicznie osobników, którzy by chcieli „rządzić” w jakimkolwiek zakresie – bez jego wiedzy i zgody. A ewentualna awanturka o znak firmowy „S” jest na rękę panuprezesowi, bo jakoś tam „szczypie” KOD, a ten zaczyna być dla niego bardzo niewygodny. Ot i cała „polityka”.

  3. Kurwa mać to musiałem być pijany bo zawsze myślałem że służyłem polsce jaka by nie była ale matka a tu zomo, miała być elitarna 6 dywizja powietrzne desantowa to inni też zdrajcy bo służyli w lwp

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s