Rasizm, TelAviv i wolna Palestyna

Niewykluczone, że to obrońcom ojczyzny pomyliły się pojęcia. Bo co prawda Tel Aviv brzmi znajomo i generalnie leży na ścieżce i kursie (bliskowschodnim), ale koledzy patrioci, to nie Żydzi wysadzają lotniska i stacje metra. Poza tym coś mi się to wszystko do kupy nie składa, bo dziwnie brzmi i podejrzanie, że o rasizmie wspominają ci, którzy z czysto rasistowskich pobudek wysłali by Palestyńczyków (jak rozumiem już wolnych) tam, gdzie kiedyś Żydów wysyłali Niemcy. No tak mi się to wszystko jakoś w całość składa, choć nie uważam że jestem nieomylny.

telaviv-160328-1000500

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

3 thoughts on “Rasizm, TelAviv i wolna Palestyna

  1. W sferze semantycznej wolski jest odwrotnością polskiego. Wolskie hasła typu „dobra zmiana” czy „powstawanie Polski z kolan” w praktyce okazują się czymś zupełnie przeciwnym, więc na tej samej zasadzie u Wolaków nawet rasiści mogą walczyć z rasizmem, oczywiście przynajmniej teoretycznie.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s