Wiem że nie jestem pierwszy ale może się uda

sellin-flick-160331-1000300

icon-aircrash-55Jarosław Sellin, oglądowo i mentalnie rzecz biorąc najprawdopodobniej pierwowzór Otto Flicka z serialu „Allo, Allo”  wykazał się wyjątkową determinacją charakterystyczna dla tej formacji.

„Pomnik smoleński przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu powstanie wbrew oponentom. Powstanie w tym miejscu, bo wskazali je Polacy i tego się trzymamy. (…) Myślę, że niedługo będzie to pomnik narodowej zgody. Wszyscy, którzy próbują w tym przeszkodzić, będą na liście wstydu”.

Gość jest wiceministrem od kultury i wszystko  wskazuje na to niestety,  że wbrew nadziejom wcale nie jest mądrzejszy od swojego szefa. I to po pierwsze.

A po drugie, bardzo proszę ministerstwo kultury o informację i osobiście pana ministra też o to  proszę, by czym prędzej wskazano  miejsce w którym wystawiona będzie księga wstydu do której będzie można się wpisywać. Chciałbym być pierwszy na tej liście, gotów jestem nawet zapłacić za to pierwsze miejsce.

Biorąc pod uwagę okoliczności i przedmiot sporu, sadzę że księga wystawiona zostanie jednak w Pałacu Prezydenckim, który pasuje jak ulał także z innych powodów. Pytanie tylko od kiedy.