Spotkanie z Polonią. I nie była to Polonia Warszawa

icon-pajacyk-55Jak coś wykopię co mnie kopie, to wrzucam. I tak… Prezydent do Polonii: „Chciałbym podziękować za wychowanie następnych pokoleń w duchu poczucia łączności z Ojczyzną”. Pamiętajmy że chodzi o Polonię amerykańską, a nie zasłużoną wielce Polonię Warszawa, oraz że tête-à-tête z Polonią (amerykańską) to jest główny powód wyjazdu pana prezydenta do Ameryki, żaden tam szczyt. Szczytuje to sobie pan prezydent w Polsce i całkiem dobrze daje sobie radę. No więc jak już dotarł do tej Ameryki, to łaskotał tę Polonię jak tylko mógł i potrafił. I nic nie pomogły błagania i prośby Obamy o ewentualne spotkanie w cztery oczy. Natomiast w kwestii owej Polonii, to sprawy mają się tak…

Doceniam gest prezydenta w stosunku do jego najważniejszej grupy wyborców. To nic, że są oni kompletnie oderwani od polskiej rzeczywistości, ale mają niestety/stety prawo głosu. Na miejscu prezydenta też bym ich gładził po tyłku i drapał po jajeczkach.

Natomiast, co mnie niezmiennie od lat zastanawia?

Otóż to, że skoro ta Polonia taka jest zajebiście patriotyczna, tak zajebiście do bólu i do objawów pierwszej sraczki połączonej z padaczką, kocha ojczyznę, jak żyć bez tej ojczyzny nie może i od rana do wieczora wpatrzona jest w orła białego smętnie zwisającego im ze ściany, to czemu na łono ukochanej ojczyzny nie wraca? Czemu dla dobra Polski nie zapierdala w pocie czoła od rana do wieczora, gdzieś pod Warszawą, Łomżą albo Suwałkami, czemu z uporem od dziesięcioleci tkwi na wrażej amerykańskiej ziemi, czemu po nocach z tęsknoty łzę roni a za dnia dolary liczy, czemu też na siłę  i wbrew logice, wybiera nam na przykład prezydenta, a potem siedząc niezmiennie za oceanem, nie chce smakować tego  dobra które niewątpliwie z takiego wyboru płynie. Czemu „dobra zmiana” na cierpienie skazuje tylko nas a ich w ogóle i czemu siedząc bezpiecznie za daleką oceanu miedzą,  gnój polonusy wrzucają  na nie swoje w sumie podwórko. Tego niezmiennie,  od zawsze,  za nic zrozumieć nie mogę.

icon-update-55PS. Media odnotowały, w tym i niezawodny Fejsbuk, że po usilnych zabiegach kancelarii udało sie doprowadzić do spotkania prezydenta z korespondentem TVN Wroną. Szczegółów spotkania nie znamy.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Spotkanie z Polonią. I nie była to Polonia Warszawa

 1. „Chciałbym podziękować za wychowanie następnych pokoleń w duchu poczucia łączności z Ojczyzną”.
  Na ogół jedynym żródłem ” łączności ” z ojczyzną, jedynym autorytetem – jest dla nich ” radyjo z ryjem ” i łociecdyrektor…
  Stąd też ogólny „rozwój psychiczny” zamykający się dwoma słowami: MY i komuchy! Straaasznie prymitywne środowisko.
  Duda, w pełni do nich pasuje!
  Stanisław

 2. W ramach łączności z jojczyzną jackowskie getto rzuca teksty w stylu „luknij, czy kara stoi na kornerze, bo w tym kłorterze cholernie stilują”, z obowiązkową bełkotliwo-nosową artykulacją. I nie, to nie są jaja, oni na co dzień posługują się tą już nie polską, jeszcze (i nigdy) nie angielską grypserą. Taki to i patriotyzm zrywaczy azbestu i nosicieli cegieł na budowach na czarno rodem spod samiuśkich Tater.

 3. A ja powiem całkiem poważnie, bez jaj – od dawna uważam, że emigranci żyjący poza Polską 3, 5 czy 20 lat nie powinni mieć prawa wybierać nam władz. Płacisz podatki, ponosisz konsekwencje wyborów – wybieraj. A nie – to masz do wyboru Trumpa albo innego Amerykańca

  1. Tak powino byc,tam gdzie mieszkasz i placisz podatki tam też glosujesz.Obywatelstwo nie ma w tym wypadku znaczenia.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s