Słowa i zwroty zakazane

dupa-160403-1100300

Chciałbym wam przypomnieć, minister sprawiedliwości zapewne zaraz to odpowiednio skodyfikuje, że są słowa za które można beknąć. I tak za sprawą przeróżnych dziwnych raczej zbiegów okoliczności (lub na zimno zaplanowanych prowokacji), swojskie dotąd słowo dupa zyskało niebezpieczny i ścigany z urzędu a może i karalny kontekst polityczny. Drodzy Państwo, nie idzie przeto tą drogą! Piszę to dla porządku i ku przestrodze. Od dziś używanie zwrotów typu niezła dupa, ale dupa, wyjątkowa dupa, jesteś głupi niczym dupa, czy też kawał dupy – to tylko nieliczne przykłady i konfiguracje – wiązać się może z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zwłaszcza zaś źle widziane jest, a wręcz zakazane, łączenie słowa dupa, z jakimkolwiek imieniem. Tak na wszelki wypadek.

» REKOMENDOWANE: Portret zaangażowanego pisowca

Ale to nie koniec dobrych zmian.

Począwszy od 1 kwietnia karalne jest już używanie zwrotu strzelać jak do kaczek. Posługiwanie się tym – przyznajmy – prowokacyjnie brzmiącym zlepkiem słów, zwłaszcza w sposób zamierzony i złośliwy, kontekstowo oczywisty, podpadać będzie pod działalność o charakterze terrorystycznym. A za to wiecie już co grozi? Albo wystawią was za granicę jeśli jesteście obcokrajowiec, albo przynajmniej Żyd (przećwiczone z sukcesami w 68), lub w wersji bardziej opresyjnej (tylko dla obywateli Najjaśniejszej), minimum 14 dni aresztu za friko lub więcej,  jeśli wam coś udowodnią. A nie po to władza ma  władzę, żeby nic nie udowodnić.

PS. Znajomy i powszechnie znany językoznawca radzi: biorąc pod uwagę odnotowany ostatnio charakter i społecznie akceptowalne znaczenie słowa dupa, wskazanym jest pisanie go z dużej litery.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

2 thoughts on “Słowa i zwroty zakazane

 1. Czyli co, zamiast:

  Żwirną steczką bez ogródek,
  zapierdala krasnoludek.
  Czego szukasz tu malutki?
  Wódki, kurwa, wódki!

  teraz należy?

  Krętą ścieżką przez ogródek,
  biegnie sobie krasnoludek.
  Czego szuka skrzacza nędza?
  Księdza, proszę, księdza!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s