Nasz Wuc w Norwegii

naszwuc-160525-1000500

icon-pajacyk-55Norwegia to piękny kraj. I bogaty. I ma monarchię, króla, królową… Choć zdaje się 500+ nie ma, ale to szczegół i drobiazg. W każdym razie ów drobiazg nie odstraszył pana prezydenta (wraz z małżonką) do złożenia tam jak najbardziej przyjacielskiej wizyty. Z braku laku i lepszego zajęcia. Było naprawdę sympatycznie.

Najważniejszą i najmilszą częścią owej wizyty była uroczysta kolacja  w Pałacu Królewskim w Oslo, wydana  przez króla Norwegii Haralda V i królową Sonję. Stoły uginały się od jadła, błaznów kilku prześcigało się w opowiadaniu przaśnych i przesolonych norweskich  dowcipów. Chodziło o to,  by dostojny gość z Polski czuł się najlepiej, żeby choć przez moment zapomniał jak ciężkie życie ma w swoim kraju, którym niby rządzi a jakby nie rządził, w którym niby panuje a nie panuje nad niczym.

O czym rozmawiano przy stole? Na Twitterze rzecznik prezydenta Marek Magierowski napisał o „owocnych rozmowach z panią biskup Kościoła Norwegii“ . Po czym doprecyzował, że w zasadniczej części owocna dyskusja dotyczyła uprawy wczesnej odmiany brzoskwiń, oraz metody podcinania pędów winogron dojrzewających na północnych stokach.

W dyskusji z królową, dużo czasu poświęcono też owocom południowym, zwłaszcza pomarańczom. Prezydent Dyda upierał się, że preparat którym spryskiwane są pomarańcze na czas transportu, jest wysoce toksyczny i źle wypływa na nasze zdrowie. Królowa zaś się z tym nie zgadzała, acz zwróciła uwagę na fakt iż pomarańcze w nadmiarze spryskane owym preparatem,  tracą słodycz i stają się nawet lekko gorzkie. Obiecano sobie,  że dyskusja na ten temat zostanie dokończa podczas ewentualnej rewizyty pary królewskiej w Polsce.

Pan Magierowski opublikował także oficjalne zdjęcie polskiej pary prezydenckiej (poniżej), które to zdjęcie Andrzej Duda wręczył norweskiej parze królewskiej.

Królowa zapytana co zrobi z fota powiedziała:

„To wyjątkowo piękne zdjęcie wyjątkowo pięknych ludzi. Wiem, że para prezydencka jest w Polsce ubóstwiana, postanowiłam więc znaleźć zdjęciu odpowiednie miejsce w moim domu. Oprawny w zdobne ramki obrazek zawiśnie w mojej garderobie“.

Nie wiem skąd norweska królowa czerpie wiedzę i nie wiem czym naraziła się królowej jej własna garderoba. Dziennikarze o to nie zapytali.

parawuc-160525-650

PS. Zwracam uwagę, iż w tytule nie ma błędu. Tam jest litera „W” i tak ma być! Jeśli ktoś widzi „B” to niechaj szybko biegnie do okulisty. W każdym razie bez jaj proszę, bo znając wasze poczucie humoru tak to się właśnie skończy! Przestrzegam więc przed nieuprawnioną manipulacją.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Nasz Wuc w Norwegii

 1. Słyszałem też, że śliwki suszone mają zbawczą moc, jeśli chodzi o jakość stolca i jego / hm / konsystencję… Czy duda też ” wymienił ” doświadczenia z królową Norwegii i w tej materii?
  A z tym ubóstwianiem dudziej parki – to najwyrażniej królowa czyta wolską prasę, gdzie duda zawsze jest… zaraz po naczelniku państwa wolskiego: karłowatego kaczora, z gębą mocno szpetną:)
  Stanisław

  1. Po wizycie, trzeba przesłać królowej porcję naszego narodowego zsiadłego mleka i kiszonych ogórków.

 2. Wcale mnie nie cieszy fakt iż mamy taakiego prezydęta,a nie innego.Jednak nie róbmy z tego powodu afery.Poprzednik również robił gafy na każdym kroku, usiłując przebić w głupocie niedościgłego w tej materii Busha jr.Tak jakoś mi się przypomina,że kiedy mieliśmy kiedyś jedynego inteligentnego prezydenta,to również psy na nim wieszano bo był za inteligentny i wprost odstawał od opozycji.A przecież opozycja MUSI mieć rację.To jest wpisane wręcz w polski obyczaj.Żeby komuś do głowy nie przyszły inne pomysły,od czasu do czasu reklamuje się w mendiach omc „nasz” wzór,chłopek roztropek,prime voto Bolek.
  Zatem zastanówcie się czy aby jesteście pewni tego czego chcecie?Najbardziej
  podobała mi się wypowiedź jednego z polityków,który w chwili szczerości stwierdził iż żałuje,że nie głosował na Magdalenę Ogórek.Na pewno nie byłaby gorszym prezydentem,acz na pewno ładniejszym.Ot mądry Polak po szkodzie.Tylko dlaczego kiedyś nie miał odwagi przeciwstawić się koalicji polskich kaszalotów?
  Może dlatego,że w domu ma własnego.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s