Meldunki z turystycznego frontu #1

duda-zdziwiony-160609-1000500

icon-pajacyk-55Miło mi państwu donieść, że przez kolejne dwa dni na pokładzie nie będziemy mieli pana prezydenta. Gość zabrał żonę  i udał się w krótką, bo tylko 2-dniową  podróż do Danii. Służby prasowe pana prezydenta oficjalnie informują, że tym razem chodzi o udział szefa w forum biznesu, ale my i tak wiemy swoje.

Biznes biznesem (zwłaszcza, że zdaje się pan prezydent ma takie wyobrażenie o biznesie jak ostatnio o prawie), a tak naprawdę i na poważnie, najprawdopodobniej chodzi o zdobycie kolejnego selfie z monarszą rodziną. Bo wedle tych samych służb prasowych w planie wycieczki jest prywatne tête-à-tête z królową Małgosią.

Jest nadzieja, że jeśli kadencja pana prezydenta potrwa pełne pięć lat, a może i więcej, to zbierze się całkiem imponująca kolekcja tych selfie, z najsłynniejszymi rodami królewskimi świata. I będzie to prawdopodobnie najpoważniejszy dorobek tej prezydentury. Przypomnijmy,  że jest już samojebka z królem Norwegii  Haraldem i jego kobietą Sonję, jest też z papieżem, choć akurat w tym wypadku nie milknie dyskusja, czy Franciszka traktować w kategoriach królów, czy może raczej w kategorii dyktatorów. W każdym razie ta rozpoczęta podróż do Danii, gwarantuje kolejną cenną zdobycz. No i fajnie. Sukcesy pana prezydenta są naszymi sukcesami, jego radość, radością naszą!!

Dodam jeszcze, że jestem pod sporym wrażeniem kreacyjnych możliwości pana ministra Szczerskiego, którego komunikat w stylu „wizyta w Danii jest też początkiem większej aktywności prezydenta w kwestiach gospodarczych i wzmacniania bezpieczeństwa ekonomicznego Polski”, zaiste robi wrażenie. Ma gość fantazję i talent, może pisać skecze.

Tak na marginesie i na koniec zupełnie:  wszystkich kumatych i zorientowanych we współczesnym świecie Bywalców prosiłbym o sporządzenie na potrzeby niniejszego bloga, listy państw, które są ciągle jeszcze monarchiami. Jako wyborcy zasugerujemy kancelarii strategiczne kierunki wycieczek, all inclusive jak najbardziej i stricte gospodarczych, dla „wzmocnienia bezpieczeństwa ekonomicznego Polski“ oczywiście.