Meldunki z turystycznego frontu #1

duda-zdziwiony-160609-1000500

icon-pajacyk-55Miło mi państwu donieść, że przez kolejne dwa dni na pokładzie nie będziemy mieli pana prezydenta. Gość zabrał żonę  i udał się w krótką, bo tylko 2-dniową  podróż do Danii. Służby prasowe pana prezydenta oficjalnie informują, że tym razem chodzi o udział szefa w forum biznesu, ale my i tak wiemy swoje.

Biznes biznesem (zwłaszcza, że zdaje się pan prezydent ma takie wyobrażenie o biznesie jak ostatnio o prawie), a tak naprawdę i na poważnie, najprawdopodobniej chodzi o zdobycie kolejnego selfie z monarszą rodziną. Bo wedle tych samych służb prasowych w planie wycieczki jest prywatne tête-à-tête z królową Małgosią.

Jest nadzieja, że jeśli kadencja pana prezydenta potrwa pełne pięć lat, a może i więcej, to zbierze się całkiem imponująca kolekcja tych selfie, z najsłynniejszymi rodami królewskimi świata. I będzie to prawdopodobnie najpoważniejszy dorobek tej prezydentury. Przypomnijmy,  że jest już samojebka z królem Norwegii  Haraldem i jego kobietą Sonję, jest też z papieżem, choć akurat w tym wypadku nie milknie dyskusja, czy Franciszka traktować w kategoriach królów, czy może raczej w kategorii dyktatorów. W każdym razie ta rozpoczęta podróż do Danii, gwarantuje kolejną cenną zdobycz. No i fajnie. Sukcesy pana prezydenta są naszymi sukcesami, jego radość, radością naszą!!

Dodam jeszcze, że jestem pod sporym wrażeniem kreacyjnych możliwości pana ministra Szczerskiego, którego komunikat w stylu „wizyta w Danii jest też początkiem większej aktywności prezydenta w kwestiach gospodarczych i wzmacniania bezpieczeństwa ekonomicznego Polski”, zaiste robi wrażenie. Ma gość fantazję i talent, może pisać skecze.

Tak na marginesie i na koniec zupełnie:  wszystkich kumatych i zorientowanych we współczesnym świecie Bywalców prosiłbym o sporządzenie na potrzeby niniejszego bloga, listy państw, które są ciągle jeszcze monarchiami. Jako wyborcy zasugerujemy kancelarii strategiczne kierunki wycieczek, all inclusive jak najbardziej i stricte gospodarczych, dla „wzmocnienia bezpieczeństwa ekonomicznego Polski“ oczywiście.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Meldunki z turystycznego frontu #1

 1. Ja bym proponował kraje zatoki perskiej. Za jednym wyjazdem można obskoczyć kilka królestw i księstewek

 2. Została mu jeszcze fotka z Tupou VI, królem Tonga. A wracając z Danii może odwiedzić Togbe Ngoryifia Céphas Kosi Bansaha w Ludwigshafen, króla Hohoe z Ghany.

 3. Jeśli długopis-duda pojechał do Danii, żeby uczestniczyć w ” forum gospodarczym ” – to oczekuję odpowiedzi na następujące pytania:
  Jakimi polskimi biznesmenami się wspierał ? Sam jest niezbyt lotnym prawnikiem i gówno zna się na biznesie.
  Kto z polskich biznesmenów uczestniczył w tym forum?
  Jakich dziedzin ma dotyczyć przyszła współpraca, bądż inwestycje?
  Jakie są przewidziane środki państwowe/ułatwienia/-mające zachęcić do współ-inwestowania?
  Itd, itp… Takie ” arabskie gadanie ” – dla ciemnego luda, które ma uzasadnić to, czego w żaden sposób nie można uzasadnić!
  Nie był w Danii, to i się wybrał na wycieczkę. Szkoda, że nie za własne pieniądze! Pełna kompromitacja.
  Stanisław

 4. Proponuję Bhutan, jako kolejne królestwo i cel ” forów gospodarczych ” – dla dudy…
  Bhutan (Druk, Królestwo Bhutanu – Druk Jul) – państwo w Azji Południowej, we wschodnich Himalajach, graniczące na północy, zachodzie i wschodzie z Chinami, a na południu z Indiami; bez dostępu do morza. Oficjalna nazwa Druk Jul oznacza Królestwo Smoka.
  Mieszkańcy Bhutanu nazywają siebie Druk Pa – ludzie grzmotu.

  ” Druk Pa ” – jakoś mi się kojarzy dziwnie z niewydrukowaniem wyroków T. K., więc będzie o czym gadać:))))
  Stanisław

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s