Nowotarska zbrodnia ludobójstwa

basen-nowytarg-sex-160706-1000500

Lubuję się w wyciąganiu rodzynek po polsku. To jasne. Każdy tego typu sygnał staram się po swojemu odnotować, po to by zapisały się w pamięci potomnych. Żeby kiedyś wiedzieli jakimi głupkami bywali ich przodkowie, przynajmniej niektórzy. Rzecz znów dotyczy Małopolski, co nie powinno raczej już budzić zdziwienia, a jedynie rozbawienie. Bo naprawdę i tym razem jest do śmiechu.
Jest oto takie niewielkie miasto Nowy Targ, coś około 30 tysięcy dusz z niewielkim hakiem, małopolskie z definicji, podhalańskie z charakteru. I w tym mieście jakiś czas temu odkryto poważną aferę, szczerze mówiąc ocierającą się o ludobójstwo.

Na sesji rady miasta głos zabrała radna Bogusława Korwin, niestety nie z PiS bo niezrzeszona, ale tak samo pryncypialna. Pani radna orzekła, że na tamtejszym dopiero co otwartym basenie doszło do niewyobrażalnego przestępstwa, bowiem w wodzie znaleziono… plemniki. Radna była tym wyjątkowo zbulwersowana, choćby dlatego, że po raz pierwszy w życiu widziała plemniki. Wezwała do natychmiastowego wyjaśnienia tego skandalu, więc policja pospołu z prokuraturą zdaje się zaczęły szukać sprawcy a precyzyjniej mówiąc właściciela nieszczęsnych, brutalnie potopionych w basenie plemników.

Tak drodzy państwo, nie bójmy użyć się tych słów: w Nowym Targu doszło do morderstwa, do zbrodni ludobójstwa jeszcze nie napoczętego człowieka. Z tych plemników mogło zrodzić się przecież nowe życie, nowy, dobry i szczęśliwy Polak, patriota i katolik, tymczasem ktoś tego nienapoczętego Polaka utopił, nie dał mu szansy życia, nie zawahał się przed zbrodnią.

Tropów jest kilka, podejrzanych przynajmniej dwóch.

W oczekiwaniu na ujęcie sprawcy  (sprawa się ślimaczy), władze miasta przy aktywnym współudziale radnej Korwin, organizują na dniach uroczysty pogrzeb wyłowionych z basenu plemników, złożonych dotąd jako dowód zbrodni w sejfie miejscowego oberpolicmajstra. Istnieje też wersja, że plemników nie znaleziono, że istnieją one tylko w chorej głowie chorej radnej, ale przyjmijmy wersję wygodniejszą i lepiej brzmiącą w tekście. No więc planowana uroczystość będzie skromna, na miarę skromnego budżetu miasta a władze przygnębione i zbulwersowane skandalem, który rozegrał się w podległej im palcówce, apelują o nieskładanie kondolencji, prosząc jednoczenie o modlitwę nad niedoszłymi duszami niedoszłych poczętych. A w ogóle wyobrażacie sobie państwo skalę tej zbrodni, rozmiar tego nowotarskiego holokaustu? Odłowiono z basenu lekko licząc kilka milionów plemników, każdy plemnik to praktycznie jedno ludzkie życie… Czyż nie jest to przerażające!

nowytarg-plywalnia-160606-1000500
miejsce przestępstwa, odrażającej zbrodni ludobójstwa

icon-update-55Na najbliższej sesji rady miejskiej prawdopodobnie podjęta zostanie, jednogłośnie uchwała, o nadaniu pływalni nazwy i patrona. Od teraz będzie to „Basen miejski im. Dzieciątka Nienapoczętego”. Będzie to też miejsce pamięci narodowej, udostępnione do zwiedzania. Skansen znajduje się na na Placu Evry zaraz koło Biedronki i Szkoły Nr 11. Zapraszamy do zwiedzania.