Celne słowo na „s”

durczok-160716-1000500

Znany kiedyś dziennikarz telewizyjny Kamil Durczok, jak sam o sobie pisze Ślązak i Polak, zabrał głos na temat zbrodni w Jedwabnem. To głos mocny, krótki, dosadny a tym samym woda na młyn wszelkiego pispolactwa. „Banda polskich skurwysynów spaliła Żydów w stodole. A Ona mówi o interpretacji historycznej”, napisał na Twitterze Durczok. Natychmiast został obrzygany przez poppatriotów i owych pispolaków, ale też wielu go wsparło, w tym i były minister Sikorski, który durczokowego twitta podał dalej.

Twitt był reakcją na dość skandaliczną z kolei wypowiedź ministry Zalewskiej (co wolno Durczokowie nie koniecznie wolno ministrowie rządu), która wprost mówiąc i nazywając sprawę po imieniu, publicznie zakwestionowała prawdę historyczną wedle której to Polacy wymordowali Żydów w Jedwabnem. Minister Zalewska jest więc zwolenniczką tu i owdzie coraz bardziej popularnej teorii, że w tym Jedwabnem to Żydzi wymordowali się sami, tylko po to, by zrobić Polakom na złość.

Durczokowi więc puściły nerwy, choć całkiem niesłusznie.

Gdyby bowiem był nadal czynnym dziennikarzem, to by pewnie wiedział, że Zalewska (choć nie tylko ona) to wyjątkowo głupia pizda, a wdawanie się w dyskusję z jakąkolwiek głupia pizdą, tudzież traktowanie jej poważnie nie ma najmniejszego sensu.

Kamil odpalił jednak rakietę. No i się zaczęło.

„Skandal! Były dziennikarz TVN, szef „Faktów” nazwał Polaków „skurwysynami”. Z dumą na Twitterze podał to dalej były minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski”.

To w sumie cytat i opinia najdelikatniejsza z możliwych, inne nie nadają się do publikacji nie nie ze względu na brutalność, co ze względu na swą wzorcową przewidywalność. Nudą po prostu wieje. No, ale tak to już jest z Pispolactwem, jest ono nudne do wyrzygania.

Moim zdaniem

Przede wszystkim wiele hałasu o nic. Nie bardzo rumiem bowiem skąd to oburzenie. Słowo „skurwysyn” jest słowem powszechnie znanym i powszechnie używanym i nie powinno przeto budzić zdziwienia, ani tym bardziej nie powinno szokować. Poza tym „skurwysyn” to pojęcie ponadnarodowe, nie znające granic, ani też nie przypisane z definicji do jednej tylko nacji. Skurwysynem może być każdy bez wyjątku, co oznacza że skurwysynem może być Eskimos, ale też Polak, zwłaszcza gdy ja skurwysyn się zachowuje. A tym konkretnym przypadku, zostało użyte wyjątkowo celnie, a wyrzygi minister Zalewskiej tylko to potwierdzają.

W sprawie Jedwabnego zachowujemy się coraz bardziej skurwysyńsko i nic tej bolesnej prawdy nie jest w stanie przykryć. Zresztą reakcje i zachowania z ostatnich dni dowodzą niezbicie, że poza pishołotą, także ludzie z Jedwabnego i okolic (a przynajmniej ich znacząca część) są nadal przekonani, że to było słuszne postępowanie, że „Żydki zasłużyły sobie na to co ich spotkało” i w zasadzie to nic wielkiego się nie stało, po co ten cały krzyk. Poza tym to nie my ich zabiliśmy tylko jakie „ktosie”, a może sami się popalili, bo to wrednota taka do wszystkiego zdolna. Z ochotą więc podpisują petycję, która ma niewinę autochtonów jednoznacznie ma uzasadnić.

Tak sobie myśli i kombinuje w sumie cała Pispolska 2016, która jednoczenie oburza się jeśli ktoś nazywa ją po imieniu. A ponieważ Pisrząd jest emanacją owej Pispolski, więc umysłowa ekstrawagancja minister Zalewskiej absolutnie nie dziwi a nawet jest usprawiedliwiona. Zaś najgorszą przewiną Durczoka, wręcz zbrodnią prawie,  jest to że powiedział prawdę.  W być może zawiły i sposób i nieco na okrągło wyjaśniłem wam polityczną etymologie słowa „skurwysyny”.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Celne słowo na „s”

 1. To , że Zalewska jest wyjątkową kretynką to fakt , co nie oznacza tego , że Durczok mógł być znowu ,,naćpany ” a Sikorski ,,napalony ” . A co do Jedwabnego …to nigdy nie dojdziemy do prawdy , bo tych prawd jest wiele i każdemu pasuje to co pasuje . Dziwi mnie to , że taki IPN który z całą pewnością ma dowody , nie odniesie się do tego definitywnie i raz na zawsze zamknie mordy złym ludziom .

  1. IPN sprawą się zajął, przesłuchał ponad 100 świadków i stwierdził, że zbrodnię organizowali i wykonali znani z nazwiska Polacy.

  2. to nigdy nie dojdziemy do prawdy , bo tych prawd jest wiele i każdemu pasuje to co pasuje „.
   A jakiej Ty chcesz prawdy? I czyjej?
   Przecież jeszcze żyją świadkowie co pamiętają
   A w aktach /teraz IPN /sa zgromadzone akta tamtych skazań i procesów.Jeszcze Ci mało
   To przejdź sie po domach tych w Jedwabnem a znajdziesz „pożydowskie meble zastawy stołowe a nawet żydowskie utensylia religijne w tym charakterystyczne świeczniki.Jedz a zobaczysz
   Tak jak zobaczysz w innych miejscowościach gdzie były pogromy /a było ich z 30/ albo tam gdzie były Żydowskie Getta. W samym Krakowie gdy Niemcy „opróżniali” Getto a Żydzi jeszcze nie doszli do obozu w Płaszowie jak okoliczni mieszkańcy rzucili się do :szabrowania” ich dobytku Słowo :szaber” pewno znasz.Bo „szabrowaliśmy” i Ziemie Odzyskane.
   By nie było tylko o Zydach to Ci powiem, ze gdy pod Bochnia spadł zestrzelony angielski „Liberator ” to okoliczna ludność dokładnie go rozszabrowała zabierając martwym lotnikom nie tylko zegarki mundury a nawet bieliznę nie bacząc na to iz na rękawach mundurów mieli napisy „Poland”
   By Cie wzbogacić polecam do przeczytania książkę Marcin Kacki „Białystok Biała siła ,czarna pamięć” za jedyne 40 zł tam jest np o losach dzieci wyrzucanych z pociągów jadących do Treblinki.
   Czy trzeba o tym głośno i „w prawdzie” „bo prawda nas wyzwoli”oczywiście ze tak
   /pomijam wyznanie grzechów,zal odpuszczenie i inne bzdety/ale choćby po to aby wiedzieć koło jakiego skurwysyna mi przyjdzie stanąć ramie w ramie, gdy czas potrzeby przyjdzie i czego od niego mogę się spodziewać
   A kadzenie „suwerenowi” zostaw politykom bo dla nich to kadzenie, przerabia sie na głosy, tak jak „po pincet na kazde”

 2. Nie to nie polaczki wymordowali Zydow w Jedwabnym i Kielcach. To same zydy to zrobily.Na pochybel atysemickim bandytom.

 3. Skurwysynami byli ci Polacy, którzy dopuścili się strasznego mordu, na swoich sąsiadach. I nie tylko w Jedwabnym. Było takich miejsc kilkadziesiąt!
  Pamiętam jednak, że na lekcjach religii, w szkole podstawowej, katolicki ” ksiondz”, opowiadał swoje ” prawdy ” o Żydach! O polowaniu na polskie dzieci, o macach wytwarzanych z krwi niewinnych katolickich dzieci, o porwaniach tychże…To były lata 1958-59. Po odwilży , na krótki czas ” komuchy ” wprowadziły religię do szkół podstawowych.
  I doprawdy, też trudno nazwać ich inaczej jak skurwysynami. Mam na myśli tych księży właśnie! Bo takie właśnie brednie miały znaczący wpływ na wcześniejsze zachowania : Polaków – morderców. To są ci sami ” sprawiedliwi „, którzy dziś Grossa chcą ukamienować i za napisanie prawdy o polskich sąsiadach, odsądzają Go, od czci i wiary!
  Stanisław

 4. Kamil Durczok jemu tylko pizdy w głowie. Co w sercu to na języku. Pytam jednak. To on jeszcze nie siedzi?

 5. Według klechów zawsze winni byli obcy, a Żydzi to byli obcy znani każdemu Polakowi czyli wspaniale sie nadawali do tego celu. Co tu będziemy pisac o tak odległych czasach… W roku bodajże 2010 widziałem kserokopię listy żydów w polskim rządzie. Lista jak lista, w necie jest tego na pęczki. Moje zdziwienie wywołał nadawca listu, czemu dałem głośno wyraz gdy adresat pokazał mi list. Otóż nadawcą był ksiądz z kujawskiej rodziny o narodowych tradycjach. Ba ! W dodatku ksiadz z reguły zakonnej salezjańskiej. Ooo, szczerze wówczas powiedziałem co o tym sądzę, lecz cóż heretyk może wiedzieć o wymianie myśli na wysokim poziomie między głęboko wierzacymi katolikami. Zgroza ! Oczywiście to ja byłem ten głupi który czepia się czujnego klechy. Oto pasterze ciemnych baranów .

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s