Szorty miss Derwish (7)

szorty-miss-derwish-mac-1200600
icon-reba-derwisz-80
Powered byReba

Gdyby ktoś nie zauważył to w Polsce przebywa papież Franciszek. A jakby ktoś nie wiedział, to już jutro wylatuje. Chyba że poprosi o azyl, bo w do tego Watykanu strach wracać. Mówi się coraz częściej, a w naszych gazetach pisze się o tym otwarcie, że tamtejsze lobby pedofilskie i dupodajne chce papę ukamienować a zrobić z niego dobrze wysmażone steki. Tak po argentyńsku! Na razie papa Franek bawi w Polsce, a Polska pławi się w rozkoszy nawiedzenia. Najciężej wbrew pozorom wizytę znoszą biskupi, bo polscy biskupi dwóch rzeczy nienawidzą z całych sił: konkurencji oraz papieża Franciszka.

Nie dajcie więc zwieść. Ich dobre miny i uśmiechy to tylko maska. Mówię i piszę jak jest, bo z miejsca w którym jestem (Yafo IL – Dizengoff St – Aroma Cafe), widać wszystko zdecydowanie lepiej a przede wszystkim zdecydowanie inaczej, niźli z perspektywy jakiejś tam Warszawy, albo nawet Krakowa. Tam szczegóły nikną i rozpływają się w tumulcie wszechobecnej propagandy jedności, miłości i miłosierdzia na pokaz. Zastanawiam się więc, co wam zostanie z tego Polacy. Czy teraz lepsi będziecie? Czy wszystko zdechnie równie szybko i bezbolesnie jak zdechło sławetne Pokolenie JPII?
Papa jako się rzekło jutro odleci, a wy natychmiast rzucicie się sobie do gardeł. Od poniedziałku, od świtu bladego. Tym bardziej, że tradycyjnie i rokrocznie będzie o co okładać się kijami i obrzucać inwektywami. Tak, tak moi drodzy Powstanie Warszawskie po raz 72 czas zacząć.