Szorty miss Derwish (8)

icon-reba-derwisz-80
Powered by Reba

Zastanawiam się cały czas w co wy się tam w tej Polsce bawicie. I nijak nie mogę zrozumieć tej gry. Jak jakiś narodowiec kutasina wymazał na grobie Bieruta słowo „kat“, no to generalnie jest bardzo dobrze, i czyn zasługuje na pochwałę, w tym i ministra sprawiedliwości, swoją drogą też kutasiny i to wyjątkowego. Bo ten Bierut to był zdrajca i agent NKWD, plus do tego morderca. A przecież mordercom a szczególnie zdrajcom, szacunek się nie należy, włączając w to groby.

Z kolei jak jakiś inny malarz, niekoniecznie już narodowiec, wymaluje farbą pomnik „bohatera“ Kuklińskiego, to oczywiście mamy wtedy do czynienia ze skandalem i ze zwyrodnialcami, którzy nie są w stanie uszanować owego bohatera, nota bene zdrajcy i agenta CIA i to pracującego za pieniądze, niekoniecznie zaś dla idei. Jaka jest moralnie rzec biorąc różnica pomiędzy Bierutem a Kuklińskim tego zaiste nie wiem, pomijając oczywiście czasy w jakich żyli i zakładając, że zarówno jeden jak i drugi robili to co robili, wierząc prawdopodobnie głęboko, że wszystko to dla dobra Polski. No ale tak to już w tej Polsce jest, że porządni ludzi odchodzą w zapomnienie, a mendy wynosi się na pomniki. ♦ Mówię i piszę jak jest i nie ma to tamto…(Yafo IL – Dizengoff St – Aroma Cafe).

Reklamy

Opublikował/a

Z mojej ulubionej kawiarni w Tel Avivie, wszystko to co u was się dzieje wygląda jeszcze bardziej śmiesznie. Choć bywa też strasznie.

One thought on “Szorty miss Derwish (8)

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s