Poprawność która mnie nie grzeje

Gdzieś tam w Ameryce (Milwaukee), policja znów odstrzeliła murzyna. Tym razem, ów czarnoskóry zapewne dżentelmen w każdym calu, nie dość, że jechał skradzionym samochodem, nie dość że zaczął uciekać przed policją, to jeszcze na dodatek był uzbrojony. Po raz kolejny się więc okazuje, że amerykańscy policjanci bez zastanowienia strzelają do spokojnego, pokojowo usposobionego i bogu ducha winnego człowieka, tylko dlatego, że jest czarny. Zgodnie z wielokrotnie już przerabianym scenariuszem, czarna amerykańska mniejszość wyszła na ulice i zgodnie też ze swoją tradycją, którą pieczołowicie pielęgnuje, zaczęła niszczyć i palić wszystko jak leci. Bo „białasy“ (za to określenie sądy nie karzą, w przeciwieństwie do „czarnuchów“), odstrzelili członka ich społeczności, który nic złego nie zrobił, upominał się tylko o swoje prawa, w tym prawo do ucieczki.

Siedziałem w Stanach czas jakiś i nigdy nie udało mi się zrozumieć (a może nie chciałem zrozumieć) istoty mechanizmu, wedle którego jedna z grup etnicznych de facto uzyskała większe prawa od wszystkich pozostałych. Nie mogę pojąć dlaczego murzyni tylko dlatego że są murzynami uważają, że powinni być traktowani inaczej, lepiej i z wyjątkową atencją, a jakakolwiek uwaga na temat ich wyglądu, specyficznych cech charakteru, czy inteligencji, spotyka się z natychmiastowym oskarżeniem o rasizm. Dlaczego biali kupują te bajki, dlaczego to oni zawsze są gorsi, i dlaczego to oni zawsze powinni ustępować, a czarni to są ci lepsi, którzy wszystko i wszystko mogą mieć w dupie?

Tego właśnie nie rozumiem, bo wolność i równość ras pojmuję zupełnie inaczej.

Na szczęście żaden ichniejszy minister spraw wewnętrznych nie zabrał jeszcze w tej historii z Milwaukee głosu i prawdopodobnie nie zabierze, co w znaczący sposób odróżnia Amerykę od Polski.

Skąd ten przeskok przez ocean?

Ano w Polsce co prawda nie ma czarnej mniejszości, ale bywają mniejszości inne, wcale nie mniej rozpasane i agresywne.

Wyobraźcie sobie oto, że polska policja odstrzeliwuje świadomie czy też przez przypadek, gościa który zapierdala kradzionym autem, nie zatrzymuje się na ich wielokrotne wezwanie a jeszcze próbuje się ostrzeliwać. Powiecie, okej, bardzo dobre rozwiązanie, jednego śmiecia mniej. Tyle, że ta ofiara policyjnego terroru, to wygolony na łyso kark, w patriotycznej koszulce z orłem i wyklętymi, wierny kibol czegoś tam (z braku laku niechaj będzie Legii), przykładny patriota uczestniczący w każdej narodowej manifestacji, w kościele służący do mszy i łykający wafelki rozgrzeszenia co tydzień. Jednym słowem policja z zimną krwią zatłukła prawego obywatela, Prawdziwego Polaka, tylko dlatego, że wyglądem swym i ubiorem w sposób zbyt nachalny prezentował swoje poglądy i życiowe postawy.

A że ukradł samochód? Nie ukradł, tylko sobie pożyczył, nie uciekał, tylko sobie spokojnie jechał, i nie strzelał, tylko zapalniczką przypalał sobie papierosa.

Nic więc dziwnego, że w sprawę ochoczo włączył się minister spraw wewnętrznych Błaszczak i nie czekając na uzasadnione manifestacje skrzywdzonej mniejszości, zażądał natychmiastowego ukarania policjantów, czyli wydalenia ich ze służby i zamknięcia na długie lata do pierdla. Za przewrócenie nastoletniej zdziry na trawę, chciał wyrzucać policjantów z roboty, to tym bardziej zastrzelenia przedstawiciela szykanowanej dotąd mniejszości patriotów nie odpuści i sprawę z pomocą ministra Ziobry doprowadzi do szczęśliwego i sprawiedliwego końca. Tak to mniej więcej by wyglądało.

Zmierzam do tego w całej tej opowiastce, że dla mnie kolor skóry, czy wyznawane poglądy, nie mają żadnego znaczenia. Wszyscy są równi, czarni, biali, żółci i ci w bordowe kropki, wszyscy oni podlegają tym samym zasadom selekcji, to samo obowiązuje ich prawo. A uzasadnianie łamania prawa li tylko kolorem skóry i tłumaczenie się, iż było to w ramach odreagowywania wielowiekowego ucisku, jest funta kłaków warte. Śmieć zawsze będzie śmieciem bez względu na opaleniznę.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Poprawność która mnie nie grzeje

 1. Ostatnio glina odstrzelił białego człowieka w Szczecinie,za rzekome nie zatrzymanie się na polno-leśnej dróżce.
  Walił z dwóch metrów w łeb z kal.9mm Luger. 6 lat temu w identycznych okolicznościach zrobił kalekę z innego białego, tenże sam policjant przestrzeliwując rdzeń kręgowi ”bandycie”
  Obaj ”bandyci” dość młodzi,obaj chcieli podobno ”potrącić” pana glinę.
  Błaszczak powiedział; obywatel zwykły-tylko pracuje,a urzędnik państwowy -jest na służbie dla ojczyzny.

 2. Osobiście gdybym był ,,gliniarzem ” to takie mendy jak ten w Szczecinie odstrzelił bym natychmiast . Z murzynami jest inaczej …No bo po co biali sobie sprowadzili kiedyś niewolników ? Lepsza rasa biała do roboty się nie nadawała ? To teraz niech cierpią i zapierdalają na murzynów , bo murzyn od pracy już się odzwyczaił i jemu zasiłek wystarczy , a wszystko inne ma za darmo . Po co było robić sobie kolonie i rabować obce kraje ? Teraz kolorowi byli niewolnicy odbijają to sobie z nadwyżką i bardzo dobrze .

  1. No to jeszcze gorzej! Czarny zabija czarnego? Rasista do [czarnego] kwadratu. Nikt go nie wybieli!!!
   Ale…ale..
   Nie tak dawno – ot nieco ponad 20 chyba lat temu w Republice Południowej Afryki [wówczas zastraszająco RASISTOWSKIEJ] biały – niejaki Waluś [zgadnijcie czyj rodak???} zabił czarnego, bo czarny [Criss Hani mu było] był czerwony [nie arcybiskup wszakże tylko ko-mu-nis-ta!!!]. Dostał bidula Waluś od białych za czerwono-czarnego wyrok – zaledwie dożywocie. Tymczasem ustrój się zmienił, a on siedzi, bo białe prawo i biała sprawiedliwość u czarnych to dalej prawo i sprawiedliwość… Niejaki Waszykowski [znacie?] z niejakim Zbyniem – prokuratoroministrem starają się o wydobycie z czarnego więzienia białego patrioty… W Polsce czekają ofiarę reżymów [białego i czarnego] tłumy, machanie flagami, pomnik, odszkodowanie i uznanie…

   Cholera! Co z a czarno-biało-czerwona kolorowanka mi się porobiła!

 3. Andrea w UE nie ma kary śmierci.To w Szczecinie jest bardzo nie klarowne,ten glina to nie żaden bohater tylko zwykły gnój i tchórz.Jak chce zostać bohaterem to niech jedzie na wojnę.

 4. „nie dość, że jechał skradzionym samochodem, nie dość że zaczął uciekać przed policją, to jeszcze na dodatek był uzbrojony”

  Oż w morde ! Kumulacja !

 5. Policjant ze Szczecina jest WZOREM dla funkcjonariuszy. Szczyt efektywności: pierwszy strzał – ostrzeżenie, drugi strzał – trafiony zatopiony ..BRAWO !!!!

 6. Ładnych kilka lat temu moja znajoma – osoba liberalna i antyrasistowska do bólu wybrała się na kilka miesięcy do USA.
  Po powrocie stwierdziła : cyt. chcesz zostać rasistą – jedź do Stanów i poprzebywaj lub tylko posłuchaj czarnuchów.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s