ReadingLIST #32

¤ W niedalekiej przyszłości czeka nas depisyzacja kraju – wieszczy na łamach Newsweeka profesor Wojciech Sadurski i jedyne co nam pozostaje, to mieć głęboką nadzieję, iż profesor się nie myli. Sadurski, od zawsze ma niewyparzoną gębę i słynie z racjonalnych i trafnych diagnoz. W odróżnieniu od wielu innych, przewidujących wieloletnie rządy PiS, on w to nie wierzy. >>> „Mamy do czynienia z władzą jednego człowieka stosunkowo mało podatnego na wiedzę o współczesnym świecie. Taki system musi przegrać, bo nie ma w nim tego, co ma demokracja – mechanizmów autokorekty”. >>> A jak już system przegra, to nie ma wątpliwości, że i Szydło i Duda staną przed Trybunałem Stanu. A potem konsekwentnie i bezlitośnie, w dół do pisiego dna, musi się przetoczyć oczyszczająca fala politycznego tsunami, która zmiecie wszystkie pisowskie śmieci. Do oceanu niebytu. >>> Cały wywiad tutaj ⇒ Sadurski 1Sadurski 2Sadurski 3 >>>

¤ Newsweek pisze też o polonii amerykańskiej. Pisze jak jest, bez ściemy i zbędnego patosu. >>> Czym jest ten chlew próbujący przy okazji każdych wyborów urządzać nam nasze, krajowe podwórko na swoją patologiczną modłę? Otóż nie lubią Żydów, Tuska i KODu, nie lubią gejów i obowiązkowo „asfaltów” też nie lubią. Nie lubią jednym słowem nikogo, kto jest lepszy, a niestety wszyscy są lepsi. A więc nic nowego na dobrą sprawę.>>> Tekst porządkuje jedynie to co i tak od dawna wiedzieliśmy. Polonia to siedlisko kato-poppatriotycznego smrodu, to mentalny gnój, to niezdrowa i trudna do zaakceptowania stęchlizna, to trup ciągle jeszcze wierzgający nogami. To kibel z ciągle brakującą niestety wodą, żeby to wszystko spuścić.

¤ PiS z żelazną konsekwencją trzyma się zasady: wszystko, co dobre w Polsce, jest zasługą polityki Lesia Kaczyńskiego. Przy okazji popada w śmieszność, no ale kto komu zabroni być śmiesznym? >>> PiS oto z wielkim hukiem fetował święto raczej „swojego” lotnictwa. Jednak jeśli ktoś miał jakieś szczególne zasługi dla tego lotnictwa, to z pewnością nie Kaczyński i nie Błasik. >>> Słusznie zauważa Paweł Wroński, że pomiędzy rokiem 2007 a 2010 kiedy trwał w lotnictwie pontyfikat błasikowy ,„dzieje polskiego lotnictwa były znaczone grobami pilotów”, którzy w zasadzie byli tylko po to, by wyprawiać im piękne pogrzeby. Błasik nie wprowadził żadnych istotnych procedur bezpieczeństwa, a lot do Smoleńska był dramatycznym przykładem złamania wszystkich lotniczych reguł. Temu, co się działo, owemu burdelowi, Błasik nijak nie próbował zapobiec. Najważniejsze były bowiem osobiste awanse, zaszczyty i uznanie u Leszka. >>> No, ale to pisze Wroński, czyli wiadomo: łże Polak i i propagator kłamstwa smoleńskiego >>>

¤ „Naszyzm“, to określenie które strasznie mi się podoba. To jeszcze jedno narzędzie którym sprawnie opisać można polactwo. Co to jest naszyzm? Naszyzm, to to, co nasze! A co nasze jest najlepsze, bo jest nasze. Proste! „Apoteoza naszości (i naszyzmu) – pisze Leszek Jażdżewski w 35. numerze Polityki – ostatnimi czasy ujawnia się szczególnie intensywnie. To choćby stwierdzenie, że to nie Polacy palili Żydów w stodole w Jedwabnem, tylko antysemici“. Naszyzm w pełnej krasie. Tak jest to piękne, że musi być polskie. >>> Więcej o tym co to jest naszyzm i z czym ten cymes się je, czyli żre, dowiecie się tutaj: naszyzm 1naszyzm 2  >>>

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “ReadingLIST #32

  1. Te tsunami zmiecie nie tylko PiS-owskie śmieci , ale i wszystkie inne …ale na to potrzeba znowu ze 27 lat , dobrze się okopały i zakorzeniły…te śmieci . Chyba , że samoczynnie wyzdychają , albo ich syfilis zeżre jak Lenina .

  2. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! W czasie urlopowym ograniczyłem do minimum moja obecność w internecie, bo szkoda mi nerwów. Powoli jednak zbiera mi się na „wybuchnięcie” – jak w tym śpiącym wulkanie. Tedy wkrótce coś tam sobie skrobnę od czasu do czasu – jeżeli pozwolisz – także na Twoim blogu. Z przyjemnością przeczytałem wywiad z profesorem Sadurskim – klasa sama w sobie. Także drugi artykuł o „naszyźmie” – bardzo trafne określenie. Wpisuję je sobie do kajecika – do powszechnego użytku. Żyłem sobie spokojnie na wsi i na własnej działce – delektując się ciszą i moczeniem kija w wodzie oraz unikając telewizorni – jak zarazy. Rezultaty są wspaniałe, nerwy ponownie – jak postronki. Podkształcilem się nieco w sprawach budżetu państwa na 2017 rok – bo tu wieje grozą.

  3. Tym razem poproszę, bez żadnej grubej kreski (linii, czy co tam było). Tym razem wyciąć (wykopać) z korzeniami (idiotom wyjaśniam, że wyciąć w sensie prawnym, a nie dosłownym, co by „pan Zbyszek” bezefektywnie nie musiał się trudzić).
    Pomyślności.

  4. A profesor Sadurski swoje: „Główne problemy polityki nie dotyczą przecież spraw socjalno-ekonomicznych, ale stosunku do wolności i swobód indywidualnych, do świeckości państwa, do praw kobiet, praw mniejszości. To będą kluczowe punkty programu nowej partii władzy, której przyjdzie naprawiać kraj po rządach PiS.” Jeśli do władzy rzeczywiście doszłaby ponownie partia ciepłej wody w kranie, to nie dotrwałaby do końca kadencji, a wówczas do władzy przyjdzie nie pisizm, lecz prawdziwy faszyzm. Ślepota społeczna elity neoliberalnej jest porażająca. Wykładanie przyczyn wygranej PISu ciągle jako efektu niepójścia do wyborów części wyborców oznacza, że po stronie przeciwników PISu nikt niczego nie zrozumiał, będziemy więc powtarzać to samo da capo al fine.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s