Fajdek, pójdziesz siedzieć!

Są tacy którzy mają łeb nie od parady. Taki na przykład prezydent Zimbabwe Robert Mugabe. Gość nakazał właśnie… aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków, którzy wystąpili w Rio. Pozostała czwórka więzienia uniknęła, bo to pływacy którzy trenują w Ameryce i po zawodach nie wrócili do kraju. Powód takiego rozwiązania wedle pana prezydenta jest nader oczywisty:   sportowcy spisali się w Rio poniżej jego oczekiwań.

Pięknie to zresztą to tłumaczy:

„Jeśli sportowcy nie byli zdolni do poświęceń i walki o medale, nawet te „najgorsze” – brązowe, czy miejsca 4-5, czego dokonali zawodnicy z sąsiedniej Botswany, to znaczy, że zmarnowali państwowe pieniądze”.

Wiadomość jest i owszem zabawna, acz tamtejszym olimpijczykom pewnie do śmiechu nie jest, natomiast mimo wszystko nadmiernie bym jej nie eksponował.

Bo są, jak wiecie, takie kraje na świecie, a na bank też w Europie są, w których również teoretycznie przynajmniej, rządzą prezydenci. Może nie tak opaleni i tak długowieczni jak Mugabe, ale równie intelektualne pantofelki. I co przeto będzie jak taki prezydent, albo prezydencik, dojdzie do wniosku, że i w jego kraju także doszło do naruszenia pewnej umowy, że pewne nadzieje zostały zawiedzione i konieczne jest w związku z tym natychmiastowe zdyscyplinowanie państwa sportowców?

No, bo co to jest na przykład 11 medali, w kraju aspirującym wreszcie do mocarstwowości? To jest kurwa dobra zmiana?

I czy na przykład nad Wisłą, w związku z tym, nie mogły by paść takie oto słowa:

„Jeśli sportowcy nie byli zdolni do poświęceń i walki o medale, nawet te „najgorsze” – brązowe, czy miejsca 4-5, czego dokonali zawodnicy z sąsiednich a czasem nawet bliskich nam państw, to znaczy, że zmarnowali państwowe pieniądze”.

Tak Moi Drodzy, te 11 medali, to może być niestety efekt jakiegoś jednak buntu, jakiejś zmowy, kompletnego braku zaangażowania, ignorowania potrzeb i oczekiwań narodu, ignorowanie wyzwań jakich ojczyzna oczekuje, tej iskierki nadziei po latach okupacji i niewoli, ba, to może być również niegodziwość, która bezwzględnie ociera się o zdradę! No, takie wątpliwości i podejrzenia mogą mieć ci różni prezydenci, lub inne kukiełki zdalnie kierowane zza kulis.

Fajdek, ty na bank pójdziesz siedzieć! A Radwańska niech też przestanie głupio się uśmiechać.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s