Forum pijarowskich samobójców

forum-160908-1200600

Z rosnącym zainteresowaniem, ale też zdziwieniem, obserwuję jak ciekawe kiedyś forum ekonomiczne w Krynicy stacza się na dno i staje się własną karykaturą. Objawy śmierci w pełni ujawniły się rok temu, kiedy to ni z gruchy ni z pietruchy człowiekiem roku zrobiono Kaczyńskiego. Dopełnieniem zaś jest tegoroczny, ten sam tytuł, dla węgierskiego dyktatorka i człowiek przeróżnych, nie najwyższych lotów właściwości. No, ale ponieważ jest to w gruncie rzeczy prywatna impreza biznesmena Berdychowskiego, więc mogą sobie w sumie przyznawać jakie chcą nagrody, jakim chcą patafianom.

Obserwując tegoroczną listę obecności, w Krynicy nie pojawił się nikt, kto po pierwsze dba o swój wizerunek i nie chce być pomawiany o kolaboracyjne ciągoty, a po drugie chce uchodzić za człowiek poważnego. Bo jechać dziś do Krynicy i uczestniczyć w tym cyrku, znaczy dobrowolnie i świadomie się kompromitować i wystawiać na strzał. Czyli można, ale po co.

I nawet jeśli do Krynicy miałoby jakoby zjechać 3 tysiące gości, to po mojemu nie problem jest w ilości, ale w jakości. Przeto nie zmieniam zdania, że krótki nawet pobyt w gronie brunatnych populistów, oraz zagorzałych i zawziętych niejednokrotnie wylizywaczy dupy i kaczych jajek, nie jest w żadnym wypadku powodem do dumy.

Jadąc do Krynicy, robisz to wbrew rozsądkowi i na własną odpowiedzialność. Sam sobie czynisz nieprzyzwoitość. Pamiętaj tylko żeby się tym nie chwalić!

Zaznaczam, że jest to jedynie moja prywatna dygresja i prywatne zdanie, do którego mam prawo, na temat imprezy o coraz bardziej niejasnych intencjach, organizowanej w pięknym co prawda mieście, ale przez coraz mniej pięknych ludzi, w tym biznesmena chorągiewkę. Cytując te opinię narażasz się na hejt. Można ją rozpowszechniać, ale wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Advertisements

Opublikował/a

Wszelkie podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe, zaś fakty alternatywne bywają ciekawsze od faktów. Niektóre z opisywanych tu wydarzeń mogą być wytworem mojej fantazji, choć zawsze mają odniesienia do rzeczywistości

One thought on “Forum pijarowskich samobójców

  1. …nie tylko narażasz się na hejt, ale także na oskarżenie o hejt – miejmy jakąś wyrozumiałość dla ludzi, którzy nie wiedzą, co czynią…

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s