Jak Święczkowski będzie łapał cybergangi

Wypasiony ma maksa (chodzi również o wagę) prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, będzie walczył z cyberprzestępcami. Nie podobają mu się. Mnie też się nie podobają, ale to jeszcze nie powód by podobał się mi się Święczkowski. Wybitnie mi się nie podoba i nie jest to tylko kwestia estetyki. Nie podoba mi się dlatego, że zabierając się do walki z cyberprzestępczością, przy okazji za pysk chce wziąć wszystkich pozostałych. Przede wszystkim tych pozostałych, bo nie łudźmy się, cyberprzestępcy to on nie złapie żadnego, chyba że będzie podstawiony. To co mówi pan prokurator brzmi więc groźnie, a mówi, że obecne przepisy prawne trzeba zmienić, bo uniemożliwiają swobodne rozprawianie się z kimkolwiek jeśli nie ma dowodów. Bo zdaniem Święczkowskiego nie trzeba mieć dowodów, wystarczą podejrzenia. Pod to zrobi się przepisy.

„Te przepisy będą (…) dotyczyły zakresu praw obywatelskich, będą rozstrzygały, w jakim zakresie prawa obywatelskie będą obowiązywały, by można pozyskiwać dowody, by chronić bezpieczeństwo obywateli”.

Święczkowski na okrągło powiedział wiec, że by chronić bezpieczeństwo obywateli trzeba będzie wpierw ograniczyć ich prawa obywatelskie. To bardzo pisowskie jest rozwiązanie.

» »  REKOMENDOWANE :: Dobre imię? Ale czyje?

Wiewióry zakamuflowane w prokuraturze donoszą (tak, nasze macki sięgają wszędzie i nawet PiS nam w tym nie przeszkodzi), iż specjaliści od Święczkowskiego chcą też zapisu prawnego, który prowadzał by obowiązek (nakaz)… imiennej rejestracji każdego zakupionego komputera, oraz telefonu kupowanego w sieci detalicznej, czyli poza siecią operatorów gsm. To oczywiście bzdurny pomysł, ale kto głupiemu zabroni sądzić, że jest mądrym? 

Chcę żeby było to jasne. Z cybergangsterami trzeba walczyć z całą bezwzględnością, ale jak zabiera się do to PiS, to wiadomo, że z założenia ma złe intencje. Że wszelkie prawo jakie będzie tworzył, będzie służyło nie do ścigania bandytów, tylko do kolejnego dokręcenia śruby obywatelom.

Pytam więc na koniec, czy ma ktoś może jakąś miarkę? Jeśli ma, to niechaj zmierzy ile centymetrów brakuje nam jeszcze do państwa policyjnego pełną gębą? A poza tym nie lubię i nie ufam grubym zapasionym, nieapetycznym, zapoconym facetom onanizującym się przed lustrem. Mogę? Mogę!

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Jak Święczkowski będzie łapał cybergangi

  1. ” specjaliści od Święczkowskiego chcą też zapisu prawnego, który prowadzał by obowiązek (nakaz)… imiennej rejestracji każdego zakupionego komputera, oraz telefonu kupowanego w sieci detalicznej, czyli poza siecią operatorów gsm”
    @Revel : kolejny raz czytając Twoje wpisy mam nadzieję , że akurat się zgrywasz.

  2. Uruchomiono stronę /w moim przypadku to zachodniopomorska.policja.gov.pl/ gdzie można zgłosić cokolwiek co stanowi dla danego osobnika zagrożenie np. nielegalne wysypisko, żebrak, picie alkoholu w miejscach publicznych ale też źle zaparkowany samochód bądź np. sąsiad który tłucze zonę, narkomanów i itp. itd. czyli wzajemne donoszenie na cokolwiek i na kogokolwiek. Piękna sprawa – już widzę ile pracy będzie dodatkowo miała policja /Straż miejska będzie odpoczywała a do tego została powołana/. Czy wzajemne donosicielstwo pod nazwą – POPRAWA Bezpieczeństwa obywateli.

    1. Każde państwo policyjne, lub pracujące usilnie na taki status, zaczyna od deprawowania obywateli. Zachęca ich do donosicielstwa i denuncjacji wynikającej zazwyczaj ze zwykłej zawiści. Oni bazują na złych intencjach będących naturalną cechą każdego człowieka, a Polaka zwłaszcza. Potem zaczynają się szykany przeciwko nieprawomyślnym, źle wyrażającym się o władzy, czy nie chcącym iść na współprace. Źle parkujące samochody czy lejący żony pijacy interesują ich tylko pro forma.

  3. Zajebicie ładna n mężczyzna. Do wyrzygania. Ich tam w tym psie to wedle urdy pewnie dobierają.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s