Czarna lista seriali

czterej-pancerni-161228-815

Deubekizacja moi drodzy, to nie tylko kwestia tych nieszczęsnych emerytur. Deubekizacja to – w zamyśle – długotrwały (acz bez przesady) proces reedukacji społeczeństwa, sprowadzający się do eliminacji z życia owego społeczeństwa wszelkich elementów szkodliwych, intelektualnie destrukcyjnych i estetycznie wątpliwych. 

I tak, PiS przymierza się oto do zakazu emisji w jakiejkolwiek telewizji nadające z terytorium Polski, filmów oraz seriali, które zniekształcają historię Polski, oraz sławią i promują służby Polski Ludowej, a bohaterami czynią funkcjonariuszy tych służb.

Jacyś bliżej niezidentyfikowani eksperci (historycy, filmoznawcy i publicyści), zaangażowani przez Radę Mediów Narodowych i wspierani również przez niektórych członków Rady Radiofonii, ustalili już ponoć wstępną listę seriali podlegających zakazowi emisji. Lista ta będzie stale uzupełniana o nowe pozycje. Według informacji dostarczonej nam przez zaprzyjaźnioną wiewiórę, na szort liście znalazło się na razie 5 seriali, ale walka idzie też o filmy, których lista ponoć dopiero powstaje a jedno z czołowych miejsc – jeśli wierzyć plotkom – zajmują „Psy” Pasikowskiego.

Te wspomniane 5 seriali to:

→ 07 zgłoś się
→ Kapitan Sowa na tropie
→ Czterej pancerni i pies
→ Stawka większa niż życie
→ Przygody psa Cywila 

Nie pytajcie mnie dlaczego tak się dzieje, bo wam po prostu nie jestem w stanie na to opowiedzieć, gdyż zwyczajnie nie wiem co w chorych głowach chorych ludzi siedzi.

Mądrzy z PiS zastanawiają się teraz (a jakże), czy autorów, a zwłaszcza aktorów grających w tych filmach, nie potraktować w ten sam sposób co byłych funkcjonariuszy SB i innych służb z okresu PRL. Brali bowiem świadomie udział (a nie musieli, nikt nie zmuszał) w działaniach propagandowych sławiących aparat przemocy i usprawiedliwiających tym samym jego „przestępcze działania przeciwko narodowi”. Dopuścili się wiec zdrady i sprzeniewierzyli się interesom ojczyzny, brali udział w jej zniewalaniu! Każdy kto zagrałby choćby w jednej, nawet epizodycznej scenie, powinien być pozbawiony emerytury, no chyba że w jakiś jakościowo istotny sposób, w wolnej Polsce odkupił swoje winy. Tak jak nieprzymierzając aktorka Łaniewska choćby.

07-zgos-sie-161228-815700

Porucznik Borewicz, kapitan Kloss, czy wreszcie załoga sowieckiego czołgu służąca w sowieckim de facto wojsku, nie mogą być uznawani w wolnej Polsce za bohaterów, a tym samym dalsze wyświetlanie filmów z ich udziałem musi być uznane za propagowanie idei komunizmu, co w Polsce jest zabronione i podlega karze.

Trwa dyskusja, czy dostępne kopie tych seriali mają być zamknięte głęboko w archiwach, czy może jednak powinny być zniszczone, by nikt więcej nie ulegał pokusie ich ponownego publicznego pokazania. Znając PiS i tempo prac jakie narzuca, werdykt pewnie wkrótce.

(Bardzo proszę Bywalców o podrzucanie tytułów seriali, które sławiąc ubeków szkodzą naszej narodowej tożsamości. Podsuniemy je natychmiast ekspertom celem bezwzględnej eliminacji)