On ZNA Konstytucję!

Prezydent Duda miło nas zaskoczył. Okazuje się, że wbrew rozsiewanym tu i ówdzie plotkom mówiącym o kompletnej nieznajomości przez niego Konstytucji, ON ją ZNA a nawet jest w stanie zacytować niektóre jej fragmenty. Nie muszę chyba mówić, że jako Polacy i obywatele, taką postawą prezydenta powinniśmy być zbudowani.

Otóż w pewnej niszowej, rzec można marginalnej telewizji osiedlowej, pan prezydent został zapytany o możliwość zalegalizowania w Polsce „jakiejś formy związku osób tej samej płci”. No i tu był właśnie ten błysk, ta Eureka, tu pan prezydent powołał się na ową świętość jaką jest Konstytucję, która zna, szanuje i nigdy nie pozwoli jej podeptać. Rzekł więc:

„W Polsce ten problem jest jasno i wyraźnie uregulowany w konstytucji. Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Tutaj problemem jest jasna i wyraźna norma konstytucyjna.

Nie wiem jak wy, ale ja jestem dumny po prostu!

I żeby było jasnym… Nie chodzi mi tu o to, kto ma rację z tym małżeństwem, kto z kim się pieprzy i pobiera, czy pan z panią, czy pan z panem lub odwrotnie i czy jest to uczucie, czy może jest to usługa. Chodzi mi zdecydowanie o to, że mamy wreszcie pana prezydenta niezwyciężonego i nieustraszonego strażnika Konstytucji! Więc za chuja nie jestem w stanie zrozumieć, te pojawiające się tu i ówdzie głosy, doniesienia i lamenty, że gość Konstytucji nie zna, że łamie ją na potęgę i ma ją – że tak powiem – w dudzie. Skąd wyście w ogóle wszystkie te rewalacje wzięli?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “On ZNA Konstytucję!

 1. Panprezydentduda zna tyle konstytucji, na ile pozwala jego bezpośredni przełożony prezes tkm.
  I ani ciut więcej!

 2. Jak by znał to bu jej nie łamał. Pytanie, czy ją w ogóle na oczy widział. Prawdopodobnie to jednak zbyt poważna lektura dla niego.

 3. NIE!!!!
  Duda nie zna Konstytucji.
  Art. 18, mówi:
  Małżeństwo jako wiązek kobiety i mężczyzny, rodzina, małżeństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką R.P.
  Artykuł jasno i jednoznacznie określa definicję małżeństwa – jako „związek kobiety i mężczyzny i PO PRZECINKU – wymienia : rodzinę, małżeństwo i rodzicielstwo – jako podmioty ochrony państwa..
  Zatem związek pomiędzy dwojgiem ludzi homoseksualnych lub związek lesbijski – nie podlega temu artykułowi. Wcale nie wyklucza to formalnego zalegalizowania związków jednopłciowych.
  W oparciu o, choćby artykuły:. 1, 32 oraz słowa preambuły.
  Pan duda NIE ZNA konstytucji, którą złamał wielokrotnie, w warunkach recydywy, nie wykazując choćby cienia prawniczej refleksji, która powinna towarzyszyć ” prawnikowi ” – w tym haniebnym procederze.
  Wstyd, bo jestem tylko zwykłym obywatelem, a Konstytucję znam, w odróżnieniu…..
  Stanisław

 4. Stwierdzenie dudy, że ” zna Konstytucję „, jako wyróżnik i ” legitymacja ” do sprawowania roli prezydenta – jest infantylnie nietrafione, przypominając, że jest to Podstawowy Dokument Prawny, który powinien znać każdy świadomy obywatel R.P.
  Duda nie jest prezydentem R.P. w znaczeniu określonym w rozdziale V, Konstytucji.
  Jest bezmyślnym wykonawcą poleceń: jednej partii, jednego prezesa…Czym też, w sposób rażący obraża urząd, który sprawuje, co – mam nadzieję – zostanie osądzone, przez niezależne organy sprawiedliwości, po zakończeniu tej kuriozalnej kadencji.
  Stanisław

 5. Byc moze po roku bycia dudopisem poznal ja lepiej niz przed objeciem fuchy straznika zyrandola ale tak czy inaczej interpretuje ja tak jak mu nakazuje prezes „teraz kurwa my”partii, mimo ze sam bedac niemilosciwie nam panujacym nie powinien zadnym partyjnym naciskom ulegac.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s