Zakazane słowo KONSTYTUCJA

Jeśli tak dalej pójdzie, to publiczne używanie słowa „konstytucja” będzie zakazane. Po tym jak Generał Różański (duże litery nieprzypadkowe) w obecności pana prezydenta dudy (małe litery nieprzypadkowe), użył właśnie tego słowa, należy przypuszczać, że oto miarka się przebrała. No bo jak długo można obrażać prezydenta? Spodziewam się więc nadzwyczajnych rozstrzygnięć. 

Perfidia Pana Generała, polegała także na tym, iż słowa owego użył w miejscu w którym i tak już bez żadnych szczególnych przepisów słowa tego nie można używać, a za nieopatrzne trzymanie druku Konstytucji na wierzchu biurka, wylewają z roboty.

Nic dziwnego więc, że po rzeczowym wystąpieniu Pana Generała, twarz pana prezydenta z rutynowego koloru budyniu śmietankowego, nabrała cech i barwy budyniu śmietankowego z sokiem malinowym.

Podsumowując całą historie przypomnieć należy prawdę powszechnie znaną i banalną, że są faceci którzy mają jaja, oraz są niestety faceci, którzy mają orzeszki. Nie włoskie. Laskowe.

Natomiast co do tej Konstytucji jeszcze…

Wczoraj wieczorem zaczęto szeptać, że pan Ziobru wystąpił z inicjatywą, aby nieuzasadnione używanie terminu „konstytucja” w obecności prezydenta, było karane grzywną, a w przypadku notorycznego niestosowania się do zakazu nawet karą więzienia. Bo jak dowodzi, wszystkim tym, którzy tego słowa używają, nie chodzi o jakąś tam jej obronę (bo czego tu bronić i przed kim), chodzi jedynie o obrażania głowy państwa. A obrażanie głowy państwa jak wiadomo jest karalne. Koło się więc zamyka.

Należało by się też zastanowić, czy aby całej tej Konstytucji nie wycofać z handlu. Po co bowiem ludziom w głowach mącić papierem którego i tak nikt nie kupuje i nikt nie rozumie. Duda na to najlepszym dowodem. Więc niepotrzebnie to to na półkach zalega, kurz zbiera i niczemu nie służy.  Rozwiążmy ten problem definitywnie. Skończymy wreszcie ów żenujący spektakl obrzucania Konstytucją pana prezydenta. Niechaj każdy tego typu zamach na głowę państwa spotka się ze zdecydowanym odporem. Koniec zabawy!

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Zakazane słowo KONSTYTUCJA

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s