ReadingLIST #46

Dziś dzień triumfu dla panów w czerni i w purpurach, którzy uroczyście świętować będą (tak, tak…) dwunastą rocznicę śmierci swojego wielkiego syna. Cóż to za szczęście wielkie i powód do dymy, że Jan Paweł II bez przeszkód trafił do Domu Ojca.

Nim dalej zaczniecie czytać, konieczne jest jednak ostrzeżenie:

Do świętowani aktywnie włączyła się narodowa telewizja publiczna. Na wszystkich możliwych jej antenach, wyemitowane zostaną programy i filmy poświęcone papieżowi. Pojawi się okolicznościowa oprawa, a filmy i programy przeplatane będą obowiązkowo głupawymi cytatami słów JPII, oraz felietonami z przesłaniami tegoż. >>> Dwa spostrzeżenia które mi się nasuwają: po pierwsze żadna to w sumie nowość z tym „świętowaniem” nieszczęśliwego dla jednych, szczęśliwego dla drugich odejścia papy, bo po mojemu od 12 lat dzieje się to mniej lub bardziej dyskretnie. Teraz akurat na pełnym wypasie. Po drugie zaś, w tym zestawie, a w zasadzie w zalewie tandety wspomnieniowych filmów, zabrakło tego jednego, niesłychanie istotnego: „Jan Paweł II. Patron i przyjaciel pedofilów”. A może jest, tylko go nie zauważyłem?  >>>

¤

Miło mi donieść, o czym i tak pewnie już wiecie, że film „Smoleńsk” nie zawiódł!  Zdobył aż siedem z trzynastu możliwych nagród w Plebiscycie Wielkiego Węża, czy najgorszych i najbardziej żenujących filmów roku. Wywalczone z mozołem tytuły: Najgorszy Film Roku, Reżyseria, Scenariusz, Aktorka, Duet, Żenujący Film na Ważny Temat, Najbardziej Żenująca Scena. >>> Szczególnie gorąco gratuluję Matce Boskiej Polskiego Kina i Doraźnemu Ruchadłu pana Tomaszewskiego Beacie Fido. Do nóżek padam pani Beato, wyżej nie zerkam, bo się boję tego co zobaczę. >>>

¤

Jest już poselski projekt ustanowienia w Polsce nowego i bardzo ważnego święta, takiego z czerwoną kartką. Przy okazji warto zauważyć, skoro o kolorach mówimy, że pomysłodawcy zdecydowanie kwalifikują się na żółte papiery, choc to akurat temat na zupełnie odrebną notatkę. >>> Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, co w tym sejmie jest akurat normą, 14 dzień kwietnia będzie państwowym „Świętem Chrztu Polski”.
Z uzasadnienia dowiadujemy się, że „w dobie kruszenia podstaw, na których zbudowany jest nasz byt narodowy i państwowy, w dobie niepewności i obawy o naszą przyszłość, o jutro naszych dzieci, powinniśmy pamiętać o rocznicy Chrztu Polski”. >>> No i o nadal macie wątpliwości co do żółtych papierów dla pomysłodawców? Czekamy tylko na „Święto Chrztu Prezesa”, oraz Święto Narodzin Prezesa” (18.06) tzw. Kacze Narodzenie. >>>

¤

Poseł PiS Przemysław Czarnecki chce wprowadzenia w trybie pilnym całkowitego zakazu reklamy alkoholu. Pomysł może i dziwny, ale przestaje być dziwny jeśli uświadomimy sobie że ten Przemysław Czarnecki to syn Ryszarda Czarneckiego. To wszystko tłumaczy. Pewnie schorzenia i większość umysłowych niedoskonałości jest po prostu dziedziczonych. >>> Dzielny Przemysław swój pomysł tłumaczy tym, iż „często alkoholizm zaczyna się od niewinnego piwa, które traktowane jest jako napój, a w rzeczywistości nie różni się od innych alkoholi”. Myślę sobie, że aby wpaść w alkoholizm nie trzeba oglądać reklam alkoholu, wystarczy popatrzeć i posłuchać co mówi, myśli i co robi poseł Przemysław Czarnecki. Moja znajoma tłumaczy, że tylko permanentny brak kaftanów z długimi rękawami powoduje, że takie indywidua jak to wrocławskie, chadzają na wolności i infekują otoczenie. >>>

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “ReadingLIST #46

 1. Nikt się z alkoholizmu mnie uleczy, gdy się zabroni jego reklamowania.
  WIELU – popada w alkoholizm słuchając tej hordy idiotów, którzy wypowiadają się: za Polaków, w imieniu Polaków, dla Polski….
  Ta banda pis-lamisów wywołuje o wiele gorsze myśli – niż potrzebę strzelenia szklaneczki dobrego trunku, ku rozładowaniu morderczych emocji!
  Nie świętuję i przyznam się, że mam gdzieś – kolejną rocznicę śmierci K. Wojtyły. ” Świętość ” tego człowieka nakazywałaby pikantną i mocno krytyczną odpowiedż, a no nie mam ochoty…
  Przypomnę, że dziś mamy 20 rocznicę Konstytucji, którą to rocznicę oszczał cały rząd i podległe mu instytucje! WSTYD!!!!
  Stanisław

 2. Preambuła

  W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot. Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.
  Z okazji XX rocznicy Jej uchwalenie przypominam preambułę. Na nią przysięgali: prezydent, marszałkowie, posłowie, senatorowie. Przysięgali – by katolskim zwyczajem ją łamać!
  Od półtora roku jest to martwy zapis.
  A rządząca banda dzikusów – traktuje ją jako martwe prawo! Tym samym stawiają się na równi z:
  bananowymi, buszmeńskimi, samozwańczymi ksiąstewkami…!

 3. Revel daj spokój, musisz przy niedzieli takie obleśne truchła pokazywać? Miej litość!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s